از کارآفرینان حوزه معلولان حمایت می‌کنیم

از کارآفرینان حوزه معلولان حمایت می‌کنیم

نوروزی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 335 بدون نظر

استاندار قزوین گفت: شرکت فیروز و کانون معلولین توانا از کارآفرینان برتر حوزه معلولان هستند که تلاش می‌کنیم موانع پیشرفت آن ها حل و از آنها حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در آیین پاسداشت جهاد اشتغال که با همت کانون معلولین توانا در سازمان​ تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در جمع افرادی هستیم که به ما نشان دادند توانمند هستند اگر چه در ظاهر دچار معلولین هستند، افرادی که خودشان و جامعه تصور میکردند ناتوان هستند به ما ثابت کردند که توانمند هستند.

وی افزود: شعار کانون معلولین توانا مبنی بر اینکه ما محدودتریم ولی تواناتر مسئله بسیار مهمی است، باید توجه داشت که اساس خلقت انسان بر محدودیت است و انسان محدودترین موجود روی زمین است.

استاندار خاطرنشان کرد: یک حیوان با پوست طبیعی خودش در گرما و سرما زندگی می‌کند اما انسان در گرما و سرما حالش بد می‌شود،حیوانات فرزندان خود را در کودکی رها می کنند اما انسان تا زمانی که پدر و مادرش زنده هستند خود را بچه میداند.

وی یادآور شد: اگر انسان را با گیاهان مقایسه کنیم یک نهال کوچک تغذیه خود را از خاک دریافت و زندگی میکند در حالی که انسان نیازمند حمایت پدر و مادر است، در واقع این محدودیت است که ما را توانمند کرده و تمدن را ساخته است.

زاهدی بیان کرد: انسان به خاطر نیازها و محدودیت ها تلاش کرده تمدن و فرهنگ ساخته و دنیا را آباد کرده است، اگر محدودیت نبود انسان نیز به زندگی روتین خود ادامه می داد و تمدنی ایجاد نمی‌شد.

وی افزود: در آغاز خلقت انسان زمانی که خداوند بشر را خلیفه قرار داد با مخالفت ملکه ها روبه رو شد که خداوند فرمودند من چیزی میدانم که شما نمی‌دانید.

استاندار بیان کرد: کاری که امروز در عرصه مختلف کمک به بشریت و توانمندسازی صورت گرفته است مواردی است که ملائک آن را نمی‌دانستند.

وی با اشاره به فعالیت های مدیرعامل شرکت فیروز خاطرنشان کرد: کاری که موسوی انجام داده است چیزی است که اساس خلقت انسان بر آن استوار است، از ایشان تشکر می‌کنم نه به خاطر کارآفرین بودند، تاسیس شرکت فیروز و ایجاد اشتغال برای ۷۰۰ نفر و تاسیس کانون معلولین توانا بلکه ایشان توانمندی را به افرادی که توانمندی را فراموش کرده بودند را یادآوری کردند که جای تقدیر دارد.

زاهدی بیان کرد: اگر این را باور کنیم که خداوند عده ای را به عنوان معلول قرار داده است که ناتوان هستند به عدالت خداوند شک کرده ایم، چرا که معلولیت حاصل فعل و انفعالات طبیعی است.

وی افزود: فردی ممکن است در فعل و انفعالات طبیعی معلول شود اما توانمندی را خدا به بشر داده است که در محدودترین شرایط نیز نه تنها برای خودش بلکه برای کشورش هم توانمند باشد.

استاندار یادآور شد: در این کشور در عرصه تولید و اشتغال شما برای کل جامعه مفید هستید، کار شما بسیار با ارزش است.

وی افزود: ما باید نهاد سازی انجام دهیم، یکی از کارهای ارزشمند امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب نهاد سازی است، یعنی نیازهای اساسی جامعه را تشخیص دادند و بر اساس آن سپاه و جهاد و سایر نهادها را تاسیس کردند.

زاهدی بیان کرد: آقای موسوی نیز در نهادسازی موفق است و ما نیز باید حمایت کنیم و تلاش کنیم موانع را از بین ببریم .

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید