الفت، معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در بازدید از کانون توانا: فعالیت کانون توانا موجب سربلندی نظام است

الفت، معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در بازدید از کانون توانا: فعالیت کانون توانا موجب سربلندی نظام است

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 451 بدون نظر

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه فعالیت‌های ملی و بین‌المللی کانون توانا را مایه سربلندی نظام دانست.

به گزارش پیک‌توانا؛ محمد باقر الفت صبح امروز در نشست مشترک با مدیریت کانون توانا و بازدید از این مجموعه بیان کرد: مهم‌ترین ویژگی کانون توانا این است که با عملکرد درخشان خود در جوامع بین‌المللی توانسته به سربلندی جمهوری اسلامی ایران دامن بزند.

وی تاکید کرد: کانون معلولین توانا یک نهاد مدنی فعال در دل جمهوری اسلامی است و این قابلیت را دارد که به عنوان بهترین سازمان مردم‌نهاد در زمینه الگوسازی به‌عنوان مدلینگ به دنیا معرفی شود.

 این مسئول اضافه کرد: فعالیت‌های کانون توانا بعد بین‌المللی دارد و این مجموعه امروز در عرصه جهانی توسط سازمان‌های مدنی و بین‌المللی شناسایی شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تاکید بر این مطلب که کانون توانا در زمینه‌های اشتغالزایی و توانمندسازی معلولان عملکرد قابل دفاعی داشته است، اذعان داشت: لازم است با حمایت از حرکت‌های هوشمندانه این مجموعه،  در راستای توانمندسازی سایر استان‌های کشور بهره برداری کنیم.

دادستان اسبق استان قزوین، ادامه داد: تلاش ما بر این است تا با آشنایی با ظرفیت‌های متعدد کانون توانا و با هم‌پوشانی و هم افزایی با سایر نهادهای مردمی در کشور، فعالیت‌های خودمان را در سطح ملی توسعه بدهیم.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که درصد قابل توجهی از جمعیت کشور را معلولین تشکیل می‌دهند، نسبت به ایجاد تغییرات وسیع در حوزه مدیریت شهری و خدمات‌دهی به شهروندان در راستای پذیرش معلولان در جامعه ابراز امیدواری کرد.

این مسئول همچنین افراد دارای معلولیت را دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای بی‌شمار خواند و بیان کرد: از این ظرفیت باید در تصمیم گیری مدیریت کشور استفاده شود.

وی در ادامه از کارگاه‌های تولیدی مجموعه کانون توانا و نیز خطوط تولید گروه بهداشتی فیروز بازدید کرد.
رقیه بابایی

عکس: میثم کلانتری

دیدگاهتان را بنویسید