بنیانگذار کانون توانا:”معلولیت” عامل سازندگی و توان‌یابی در افراد است

نوروزی . نوشته شده در اخبار داخلی کانون, خبر ویژه 264 بدون نظر

به گزارش روابط عمومی کانون توانا، سید محمد موسوی ،بنیانگذار کانون توانا روز شنبه در نشست خبری با موضوع احقاق حقوق شهروندی در سالن جلسات فرمانداری تاکستان برگزار شد، اظهار داشت: کانون معلولین توانا در مسیر الهی گام برداشته و این راه از میان مردم میگذرد.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز بیان کرد: امروز به یاری خداوند و سربازان انقلاب گروه تروریستی داعش را از صفحه روزگار محو شدند و امیدواریم به یاری خداوند داعش اقتصادی فرهنگی را نیز از میان برداریم.
هیئت رئیسه کانون توانا بیان کرد: جسم اگر محدود باشد توفیق بیشتر اندشیدن دارد و جوان معلول باید با افق فکرواندیشه در جامعه مطرح شود.


موسوی افزود: معلولیت تنها یک محدودیت جسمی بوده که عامل سازندگی روحی و توان‌یابی به شمار می‌رود و در این مسیر مسئولان باید این استعدادها را شناسایی کنند.
وی ادامه داد: تمامی انسان‌ها محدودیت دارند و هرچه محدودیت بیشتر باشد سازندگی در عرصه علوم اجتماعی، فرهنگی و علمی نیز بیشتر می‌شود.
رئیس هیئت‌های ورزشی جانبازان معلولین با اشاره به اینکه کانون توانا در تغییر نگرش جامعه مطلوب عمل کرده است، عنوان کرد: امروز با بررسی کشورهای پیشرفته به این نتیجه دست یافتیم که می‌توان با تغییر نگرش جامعه از طریق خانواده و مدرسه فردی مفید و توانمند تربیت کرد.
موسوی گفت: خوشبختانه در شهرستان تاکستان شاهد باور عینی «معلولان توانمند هستند» بوده و مسئولان و مردم از جایگاه فکری خوبی در جامعه برخوردار هستند.

در این نشست شعبانی مشاور فرماندار تاکستان در کانون توانا گفت: امروز در بحث معلولیت به دنبال دو کلید اساسی شامل بحث توسعه پایدار و ارتقاء اجتماعی افراد معلول هستیم.
وی بیان کرد: ارتقای اجتماعی دارای دو محوریت آموزش و جایگاه فرد در اجتماع بوده که باید در دستور کار قرار گیرد.

زهرا میری

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید