بنیانگذار کانون توانا: امروز کانون توانا یک مدلینگ جهانی است

بنیانگذار کانون توانا: امروز کانون توانا یک مدلینگ جهانی است

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, اخبار داخلی کانون, خبر ویژه 156 بدون نظر

بنیانگذار کانون معلولین توانا گفت: این مجموعه با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در زمینه معلولان امروز به‌عنوان مدلینگ به جهان معرفی شده است.

به گزارش پیک‌توانا؛ سید محمد موسوی در ضیافت افطار “لبخند محبت” که شب گذشته با حضور مسئولان استان و شهرستان البرز، معلولان و خانواده‌های آنها برگزار شد، اظهار داشت: معلولیت را باید یک لطف الهی دانست که می‌توان با آن کنار آمد و باور کرد که معلولان اندیشه‌های بزرگی دارند که بر این اساس می‌توانند در بسیاری از امور بهتر از دیگران باشند.

وی اضافه کرد: هر جامعه‌ای با اتکا به اندیشه می‌تواند متحول شود و تحول، همیشه نیازمند اندیشه و افکار بلند است و کانون معلولان توانا مهارت خود را در اندیشه بروز داده و قابلیت‌هایی زیادی را در خود شکوفا کرده است.

کارآفرین برتر کشور تصریح کرد: از نگاه ما معلولیت تنها یک محدودیت جسمی است اما ناتوانی و محرومیت محسوب نمی‌شود و در بسیاری از مواقع همین محدودیت می‌تواند موجب تعالی و ترقی شود.

مشاور عالی سازمان ملل در امور معلولان ایران اضافه کرد: معلول به دلیل محدودیتی که دارد سازنده‌تر است و باید قبول کنیم که معلولان اگر در امور فکری به کار گرفته شوند از انسان‌های سالم نیز سازنده‌ترند.

بنیانگذار کانون توانا گفت: وقتی اسم معلول شنیده می‌شود نباید ناتوانی و عجز و یا صدقه دادن در ذهن تداعی کند بلکه باید فردی را تصور کنیم که در کنار محدودیت جسمی خود می‌تواند با اندیشه‌های کارساز خود در بسیاری از امور موثر باشد.

موسوی اضافه کرد: کانون معلولان توانا توانسته با رویکرد و برنامه‌های خود نگاه جامعه را نسبت به این گروه توانمند تغییر دهد و ثابت کند معلولان می‌توانند در اداره جامعه مشارکت جدی داشته باشند.

وی بیان کرد: در گروه بهداستی فیروز که توسط معلولان اداره می‌شود با نگاهی دینی و انسانی به کیفیت محصول توجه جدی داشته‌ایم و آن را حقوق مردم می‌دانیم به همین دلیل در بدترین شرایط اقتصادی محصولات تولید شده توسط معلولان قزوین هم مرغوب است و هم تاکنون واحد ما دچار مشکلی نشده است.

کارآفرین برتر کشور اضافه کرد: معلولان کانون توانای قزوین نشان دادند توانمندی‌های بالایی دارند و در حالی که در کشور و استان خود گاهی با بی‌مهری و کم لطفی مواجه می‌شویم و حتی می‌خواهند مکان ما را بگیرند اما در مجامع بین‌المللی ضمن تقدیر از ما فعالیت‌های کانون توانا به عنوان یک مدلینگ جهانی پذیرفته شده و می تواند الگوی دیگران شود.

رقیه بابایی

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید