بنیانگذار کانون معلولین توانا: اشتغالزایی شرکت فیروز می‌تواند الگوی بخش صنعت باشد

بنیانگذار کانون معلولین توانا: اشتغالزایی شرکت فیروز می‌تواند الگوی بخش صنعت باشد

نوروزی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 398 بدون نظر

بنیانگذار کانون معلولین توانا گفت: ایجاد چندصد شغل برای معلولان با محوریت کانون معلولین توانا در سال اقتصاد مقاومتی می‌تواند الگوی بخش صنعت باشد.
به گزارش پیک توانا؛ سیدمحمد موسوی امروز در همایش جهاد اشتغال ویژه آغاز به کار حدود ۲۰۰ نیروی انسانی جدید دارای معلولیت در شرکت فیروز که در سالن اداره‌کل تبلیغات قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در شرکت فیروز وابسته به کانون توانا ۵۰۰ نفر از معلولین مشغول به کار بودند که ۱۴۰ نفر نیز اخیرا اضافه شدند و حدود ۶۰ نفر هم در دیگر استان‌ها گزینش شده‌اند.
وی افزود: تا پایان سال حدود ۴۰۰ نفر دیگر از معلولان نیز مشغول کار می‌شوند و در کارخانه دیگر وابسته به کانون توانا نیز تعدادی از معلولان مشغول به کار هستند.
بنیانگذار کانون معلولین توانا ادامه داد: برای ما مایه افتخار است که در سال اقتصاد مقاومتی توانستیم این میزان شغل برای معلولان ایجاد کنیم و این می‌تواند برای بخش صنعت قابل توجه و الگو باشد‌.
موسوی تصریح کرد: نشان دادیم می‌توانیم به جای استفاده از ماشین‌آلات در شرایطی که جوانان توانمند ما بیکار هستند آنان را به کار بگیریم.
وی ادامه داد: جهاد اشتغال برای معلولان می‌تواند تغییر نگرش جامعه نسبت به این قشر را به همراه آورد و به سرمایه‌داران معتقد و مقید به اصول اخلاقی و دینی گوشزد کند که می‌توان بیشتر به یاری خلق خدا شتافت.
بنیانگذار کانون معلولین توانا با بیان اینکه معلولان ناتوان و نیازمند ترحم نیستند، تصریح کرد: نباید همواره هنگام سخن گفتن از معلولان، ناتوانی و ترحم به یاد آید؛ بلکه این‌بار با این حرکت بزرگ باید مقاومت آنان دیده شود.
موسوی با تأکید بر ضرورت اجرای سرمایه‌داری الهی خاطرنشان کرد: شرکت فیروز ۲۳ سال پیش و در در ابتدای کار خود، سرمایه‌ای جز نیروی انسانی نداشت؛ اما همه دیدند که ما چون محدودیت داریم، سازنده‌تر هستیم.
وی با اشاره به اهمیت اجرای عدالت به تأسی از امیر مؤمنان بر اساس منویات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ما معلولان موجب سربلندی آنانی شدیم که در انقلاب به مردم وعده عملکرد عادلانه داده بودند و این گواهی دیگر بر سازنده بودن معلولان است.
بنیانگذار کانون معلولین توانا تصریح کرد: منابع انسانی سرمایه جوامع است که از دوران کودکی بنا نهاده می‌شود و ما در این راستا به منظور آموزش والدین و کودکان، در حال برنامه‌ریزی و اجرای برنامه هستیم.
موسوی اضافه کرد: کشور به امنیت اقتصادی نیاز دارد؛ حال آنکه برخی دستگاه‌ها در مسیر کارآفرینان مانع ایجاد می‌کنند و در صورت حذف آن می‌توان شاهد رشد اقتصادی بود.
وی از مسئولان استانی و کشوری خواست با حمایت از کانون معلولان توانا زمینه کارآفرینی معلولان و اشتغال به کار آنان را فراهم کنند.

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید