بنیانگذار کانون معلولین توانا در نشست خبری تنکابن تاکید کرد: حفظ امنیت اقتصادی برای سرمایه گذار ضروری است

بنیانگذار کانون معلولین توانا در نشست خبری تنکابن تاکید کرد: حفظ امنیت اقتصادی برای سرمایه گذار ضروری است

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی 412 بدون نظر

بنیانگذار کانون معلولین توانا اظهار داشت: در شرایط امروز ایجاد شغل به مثابه جهاد دراه خداست.

به گزارش پیک‌توانا: سید محمد موسوی در نشست خبری بین خبرنگاران غرب مازندران که روز گذشته به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی در محل فرمانداری برگزار شد بیان کرد: در شرایط امروز که بیشتر کارخانه ها و واحدهای تولیدی و صنعنی رو به تعطیلی رفته‌اند، هر کس اشتغال ایجاد کند، جهاد در راه خدا کرده است.

وی افزود: گروه بهداشتی فیروز با داشتن بیش از ۵۰۰ نیروی دارای معلولیت وارد رقابت جدی در عرصه تولید شده و در مقطع زمانی که سایر واحدهای تولیدی دچار رکود هستند رشد ۱۲۰ درصدی فروش داشته است.

دبیر مجامع هم‌اندیشی تشکل‌های مردم‌نهاد معلولان سراسر کشور تصریح کرد: این گروه تولیدی فعالیت خود را ۱۵ سال پیش و تنها با ۳۴  نیرو آغاز کرد و امروز بیش از هزار نیرو را در کارخانه، دفتر مرکزی و عوامل فروش در استان‌های مختلف راهبری می‌کند.

موسوی با بیان اینکه فیروز در شرایط اقتصادی فعلی هر سال در حال رشد و افزایش نیروست تاکید کرد: این پیشرفت و گسترش مرهون تلاش و جدیت نیروهای دارای معلولیت است.

مدیر عامل گروه صنعتی فیروز بر کیفیت محصولات تولیدی فیروز تاکید کرد و گفت: ۹۲ درصد از خط تولید کارخانه را معلولان می چرخانند و این امر نشان دهنده توانمندی نیروهای معلول است که باید مورد توجه قرار گیرد.

موسوی خطاب به اعضای جلسه کمیته اشتغال تنکابن بیان کرد: سرمایه‌گذار در هر منقطه سرمایه‌گذاری خود به دنبال سود و امنیت اقتصادی است و مسوولان باید زمینه‌ای را فراهم کنند که ایجاد این امنیت منجر به اشتغالزایی نیز شود.

وی با تاکید بر فراهم کردن بستر امنیت برای سرمایه‌گذاری ابراز کرد: امروز به یک بن‌بست در سرمایه‌گذاری رسیده‌ایم که راه برون رفت از این چالش شغل و رونق اقتصادی است.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز با اشاره به قابلیت های فراوان دریای خزر در پرورش ماهی و صنعت گردشگری گفت: این دریا در منطقه مازندران سالانه قابلیت پرورش۴۰۰ هزار تن ماهی در قفس را دارد و مسوولان برای بهره‌برداری از این ظرفیت باید دست به سرمایه‌گذاری کوتاه بزنند.

موسوی با بیان اینکه طی دو سال گذشته در منطقه چلک نوشهر بیش از ۴۰ میلیارد سرمایه‌گذاری کرده‌ام افزود: این سرمایه‌گذاری که تا پایان به بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسید و عواید آن وقف حمایت از تحصیل دانش‌آموزان معلول سراسر کشور می‌شد به علت کلاهبرداری شخصی و ضبط برخی اموال مسکوت مانده است.

وی خاطر نشان کرد: صدا و سیما و بسیاری از کانال‌های خبری، خبر مربوط به دستگیری شخص کلاهبردار را درج کردند اما پرونده وی همچنان بلاتکلیف مانده و از استانداری و دستگاه قضا می‌خواهیم در رفع این مشکل اهتمام داشته باشند.

بنیانگذار کانون معلولان توانا با تاکید بر رفع موانع داخلی برای سرمایه‌گذاری ادامه داد: تشکیل  دادگاه ویژه کارآفرینان برای برخورد با مفسدان اقتصادی و اخلال‌گران امنیت اقتصادی ضروری است.

موسوی در پایان اذعان کرد: بیش از یک میلیارد معلول در سراسر جهان زندگی می‌کنند که باید در بحث آموزش و زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی آنها کار بیشتری انجام شود.

 

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید