بنیانگذار کانون معلولین توانا: کانون توانا پرچم‌دار اشاعه تفکر”عدم دریافت کمک بلاعوض برای معلولان” در سطح دنیاست

بنیانگذار کانون معلولین توانا: کانون توانا پرچم‌دار اشاعه تفکر”عدم دریافت کمک بلاعوض برای معلولان” در سطح دنیاست

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 320 بدون نظر

بنیانگذار کانون معلولین توانا در نشست با اعضای هیأت مدیره جامعه معلولین استان زنجان بر عدم جمع‌آوری کمک بلاعوض برای معلولان تأکید کرد.

به گزارش پیک‌توانا: سید محمد موسوی در این نشست دریافت کمک بلاعوض به نفع افراد دارای معلولیت را مخرب عزت و کرامت انسانی معلولان خواند و افزود: کانون معلولین توانا پرچم‌دار اشاعه تفکر عدم دریافت کمک بلاعوض برای معلولان در سطح دنیاست و این تفکر امروز همچون یک نهال به بار نشسته و در حال دادن ثمره است به‌گونه‌ای که این فرهنگ در رگ‌های جامعه نفوذ کرده و مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: کانون توانا با عملکرد تشکل‌های جمع‌آوری کننده پول و اعانه برای معلول، مخالف است و این عملکرد را مصادف با گدایی سیستماتیک می‌داند.

به گفته موسوی بسیاری از تشکل‌ها در سراسر کشور دست به جمع‌آوری کمک بلاعوض به نفع معلولان می‌زنند که این رفتار و با روح حقوق شهروندی معلولان منافات دارد.

این کارآفرین برتر کشور در حوزه معلولان با بیان این مطلب که تشکل‌ها به جای جلب ترحم به معلولان باید در راستای ارتقای اندیشه جامعه نسبت به معلولان تلاش کنند، اضافه کرد: کانون پرورش فکری و نهادهای فعال در این حیطه مسوول اصلاح فرهنگ و تفکر جامعه هستند.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز در ادامه سخنانش به ترویج سبک سرمایه‌داری الهی نیز اشاره کرده و اضافه کرد: این سبک با دوری جستن از تمامیت‌خواهی و خودکامگی‌های اقتصادی، به ارزش واقعی انسان توجه داشته و مقام انسانی را والاتر از سایر مطامع می‌داند.

وی تأکید کرد: برخی مرا بنیانگذار سبک سرمایه‌داری الهی می‌دانند در حالی‌که این سبک در دین مبین اسلام ارائه شده و از مهم‌ترین خواسته‌های انقلاب اسلامی است که در سال‌های گذشته مورد غفلت واقع شده و من تلاش دارم تا مروج آن باشم.

رقیه بابایی

دیدگاهتان را بنویسید