کانون معلولين توانا
کانون معلولين توانا تاریخچه کانون معلولین توانا

تاریخچه کانون معلولین توانا

مدیر سایت . نوشته شده در کانون معلولین توانا 6064 بدون نظر

تاریخچه کانون معلولین توانا
کانون معلولین توانا در سال ۱۳۷۴ به همت جمعی از معلولان توانمند شهر قزوین، با هدف تغییر نگرش جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت و نیز احقاق حقوق این افراد، تأسیس شد. این سازمان مردم نهاد در ابتدای کار با کمترین امکانات و با اجاره ی مکانی کوچک شروع به فعالیت کرد. تا خلأ عدم وجود یک مرکز مردمی و حامی معلولان را در کشورپرنماید.
مدیریت کانون در ابتدای کار به این نکته پی برد که برای شروع هر کاری به دو عنصر نیاز دارد: ۱- نیروی انسانی خلاق و کارآمد ۲- سرمایه مالی مکفی.
از این رو در اولین اقدام به شناسایی، جذب و به کارگیری معلولان نخبه و توانمند شهر قزوین و تشکیل یک تیم قوی و منسجم اقدام کرد و در قدم دوم نسبت به ایجاد «صندوق قرض الحسنه توانا» گام برداشت تا با تجمیع سپرده های اندک اعضا در این صندوق و متمرکز کردن آنها و سپس از ناحیه صندوق به سرمایه گذاری و اجرای طرح هایی با درآمدزایی کوتاه مدت و بلندمدت اقدام کند.

کانون معلولین توانا

کانون معلولین توانا

ویژگی های بارز کانون توانا
کانون توانا، در راستای حفظ عزت و کرامت انسانی افراد دارای معلولیت، درخواست هرگونه کمک بلاعوض از مردم را ممنوع اعلام کرده است.
سرمایه ی اصلی کانون توانا، فکر و اندیشه ی انسانهاست.
مدیریت کانون کاملاً مشارکتی است و بر پایه ی مشاوره استوار است.
فعالیت های کانون معلولین توانا، کاملاً به دور از گرایش های سیاسی است.
مدیریت کانون توانا به عهده ی افراد دارای معلولیتِ توانمند است.

اهداف
۱) فرهنگسازی عمومی و تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولیت
۲) دفاع از حقوق اجتماعی معلولان
۳) توانمندسازی افراد دارای معلولیت

با مطالعه ی گزارش فعالیت های کانون توانا شما دوست عزیز:
اگر در رسانه ای فعالیت دارید، میتوانید با پرداختن به موضوعات مرتبط با معلولیت، در راه بهبود شرایط این دوستان، یاور ما باشید.
اگر در زمینه فعالیت های اقتصادی فعال هستید، میتوانید با ارائه طرح های اقتصادی به کانون توانا، در راه پیشرفت کانون یاریگر ما باشید.
اگر دارای کارگاه و یا شرکتی هستید، میتوانید با استخدام افراد دارای معلولیت به حضور اجتماعی این عزیزان کمک کنید. کانون معلولین توانا با ایجاد بیش از۷۰۰ شغل برای این افراد، میتواند مشاور خوبی در این راه برای شما باشد
اگر به دنبال بیمه خود، خانه و عزیزان خود هستید، میتوانید بیمه خود را به واحد بیمه کانون توانا که نمایندگی بیمه کارآفرین را بر عهده دارد، واگذار کنید تا به این وسیله به بهبود فعالیت های کانون کمک کنید.
اگر دارای مبلغی پول نقد هستید، میتوانید آن را در صندوق قرض الحسنه کانون توانا قرار دهید تا این صندوق بتواند به افراد بیشتری از اعضا خود وام دهد. لازم به ذکر است که هر گاه مایل بودید میتوانید تمامی پول خود را برداشت کنید.
اگر پیشنهاد و یا انتقادی برای پیشرفت کانون توانا و گسترش فلسفه فکری آن دارید، آن را با ما در میان بگذارید.
پیوستن شما را به خانواده بزرگ کانون توانا تبریک میگوییم
آدرس سایت: www.irantavana.com

۳۳۴۵۲۲ ۳- ۰۲۸
تلفن روابط عمومی:

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید