دوره آموزشی-تخصصی اختلال یادگیری معلمان کلاس اول برگزار شد

نوروزی . نوشته شده در اخبار داخلی کانون, خبر ویژه 411 بدون نظر

به همت کانون معلولین توانا و آموزش و پرورش استان قزوین دوره آموزشی-تخصصی اختلال یادگیری معلمان کلاس اول برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی کانون معلولین توانا، با مشارکت کانون توانا و سازمان آموزش و پرورش استان قزوین مقرر شده با برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی برای تقویت بنیه علمی و مهارتی معلمان کلاس اول برای رسیدگی بیشتر به وضعیت دانش آموزان دارای نیازهای خاص اقدام شود.

در راستای توانمندسازی معلمان کلاس اول در زمینه شناسایی مشکلات یادگیری، دوره آموزشی اختلال یادگیری معلمان کلاس اول برگزار شد.

در این دوره آموزشی معرفی و ارزیابی کار با ابزار کمک‌آموزشی انجام شده و بسته‌های لوازم کمک آموزشی رایگان در اختیار معلمان قرار گرفت.

مهناز گلبان یکی از معلمان حاضر در این دوره آموزشی گفت: با ۱۸ سال سابقه کاری در کلاس اول، همایش توانمندسازی معلمان برای نخستین بار به همت کانون توانا برگزار شد.

وی بیان کرد: شرکت در این دوره‌های آموزشی تلنگری برای معلمان بوده تا نسبت به دانش‌آموزان توجه ویژه داشته و در شناسایی اختلالات یادگیری مهارت و دانش را لازم را کسب کنند.

گلبان با اشاره به اینکه محتوای دوره آموزشی معلمان کلاس اول فوق‌العاده بود، ادامه داد: امسال ۷ دانش‌آموز با نیازهای ویژه از جمله بینایی ضعیف، قطع عضو و سطح یادگیری ضعیف داشته که برگزاری این دوره‌های آموزشی کمک بسیاری کرد.

وی خاطرنشان کرد: پایه اول اهمیت ویژه‌ای داشته چراکه دانش‌آموزان باید به معلم خود همچون مادر نزدیک شده و مدرسه لذت ببرند.

گلبان گفت: به کمک بسته‌های آموزشی کلاس جبرانی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه برگزار می‌کنم که خوشبختانه در این مدت پیشرفت خوبی داشته‌اند.

مهدیه قرائتی‌فرد معلم کلاس اول در این دوره آموزشی گفت: اولین سال حضورم در پایه اول بوده و برگزاری این دوره‌های آموزشی کمک بسیاری خوبی به معلمان کم‌سابقه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال ۳ دانش‌آموز اختلال یادگیری دارم که خوشبختانه ایده‌های خوبی در دوره آموزشی اختلال یادگیری کسب کردم.

قرائتی‌فرد ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی اختلال یادگیری اقدامی بسیار مطلوب و ویژه بود که امیدواریم تدوام داشته و به پایه اول توجه ویژه‌ای شود.

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید