«دیدار دوست» با محوریت معلولان ضایعه نخاعی در قزوین برگزار شد

نوروزی . نوشته شده در اخبار داخلی کانون 126 بدون نظر

برنامه «دیدار دوست» با محوریت درمان و بررسی وضعیت معلولان ضایعه نخاعی به همت کانون معلولین توانا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومى کانون معلولین توانا، برنامه دیدار دوست با محوریت درمان معلولان ضایعه نخاعی و با حضور جمعی از مسئولان استانی به همت کانون معلولین توانا برگزار شد.
در این برنامه از سه تن از اعضای کانون که دچار ضایعه نخاعی و زخم بستر شده، دیدار صورت گرفت.
معصومه مرادیان مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین، مسعود کاظمی فرد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، محمدرضا هادی پور مدیرعامل کانون معلولین توانا و سرکار خانم خلیلی به نمایندگی از سازمان بهزیستی استان قزوین در این دیدارها حضور داشتند.

محمدرضا هادی پور مدیرعامل کانون معلولین توانا در برنامه دیدار دوست بیان کرد: متاسفانه آسیب‌های نخاعی هزینه‌های زیادی در بر دارد.
وی بیان کرد: بروز زخم بستر، هزینه‌های پانسمان و درمان آن یکی از مشکلات جدی معلولان ضایعات نخاعی بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل کانون معلولین توانا ادامه داد: کانون توانا با برگزاری طرح دیدار دوست در نظر دارد تا در کاهش آلام این معلولان اثر گذار باشد.

فرزند یکی از معلولان ضایعه نخاعی که مسئولیت مراقبت و نگهداری از مادر خویش را بر عهده داشت در این دیدار گفت: مادرم حدود ۲۰ ماه پیش بر اثر سقوط از درخت دچار ضایعه نخاعی شده و در این مدت بیش از ۷۰ میلیون تومان هزینه‌کرد درمان وی بوده است.
وی ادامه داد: از سازمان بهزیستی تاکنون هیچ خدماتی به جز یک ویلچر حمام دریافت نکرده‌ایم این در حالی بوده که حق پرستاری نیز از سوی این سازمان واریز نمی‌شود.

عباس کبیری دیگر معلول ضایعه نخاعی در این دیدار عنوان کرد: به دلیل عدم حمایت سازمان بهزیستی پس از گذشت ۳۰ سال از معلولیت نخاعی دچار زخم بستر شدم.
کبیری افزود: بر اثر شکستن بریس و عدم حمایت بهزیستی ناچار به استفاده از ویلچر شدم و همین امر عاملی برای بروز زخم بستر شد.
وی گفت: مسئولان باید در راستای آشنایی با قانون معلولین تلاش جدی داشته باشند.
انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید