کانون یک مجموعه ی موفق و سازنده است

کانون یک مجموعه ی موفق و سازنده است

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار داخلی کانون 585 بدون نظر

رئیس هیات مدیره کانون توانا:کانون یک مجموعه ی موفق و سازنده است

رئیس هیات مدیره ی کانون معلولین توانا در اختتامیه ی هفدهمین جشنوار ی تشویق دانش آموزان ممتاز گفت: وظیفه ی اصلی کانون توانا دفاع از حقوق افراد دارای معلولیت است.

به گزارش پیک توانا: «سیدمحمد موسوی » در اختتامیه جشنواره ی هفدهم با بیان اینکه این جشنواره تاکنون دستاوردهای زیادی برای مجموعه ی کانون توانا و جامعه داشته ادامه داد: جشنواره ی تشویق دانش آموزان ممتاز در سالهای گذشته توانسته تاثیر خوبی در تغییر نگرش مردم نسبت به توانایی های معلولان داشته باشد.

وی افزود: استقبال مردمی از این جشنواره هموار عالی بوده و همین نکته علت اصلی تداوم برگزاری این حرکت اجتماعی بوده است.

موسوی با تاکید بر اینکه جشنواره ی دانش آموزان ممتاز در کشور نظیر ندارد اعلام کرد: کانون معلولین در کشور تنها تشکلی است که با هزینه های خود و بدون تکیه به اعتبارات دولتی اقدام به اجرای جشنواره ی دانش آموزی کرده و همه ساله هزاران دانش آموز ممتاز طی این طرح از دستان مدیران دارای معلولیت کانون توانا جایزه دریافت کرده اند.

این فعال اجتماعی ادامه داد: کانون با راه اندازی کارگاه های مختلف موفق به ایجاد اشتغال برای عزیزان دارای معلولیت شده و با ایجاد بستر مناسب، زمینه ی استقلال مالی و اجتماعی را برای این تعداد فراهم کرده است.

موسوی که چندین دوره عنوان کارآفرین برتر کشوری و اجتماعی را از آن خود کرده است اذعان داشت: کانون یک مجموعه ی موفق و سازنده است و با ایجاد الگوهای موفق نشان داده که این افراد در صورت مهیا بودن شرایط، می توانند برابر با سایرین پویایی داشته باشند.

وی که به تازگی در دومین اجلاس سراسری انتخاب مدیر شایسته‌ی ملی عنوان «مدیر شایسته ی ملی» را کسب کرده است تصریح کرد: تشویق و تشکر اصلی شایسته ی تیم و سازمان من است چرا که نتایج به دست آمده حاصل زحمات این تیم است.

موسوی در ادامه ازدوج افراد دارای معلولیت را امری مهم دانست و گفت: جامعه باید بداند که این افراد در توانمندی و پذیرش مسئولیت های زندگی کم و کاست ندارند.

رئیس هیات مدیره ی کانون توانا افزود: کانون معلولین تاکنون بیش از ۵۰ ازدواج موفق بین اعضای معلول خود داشته و این مجموعه هم اکنون یکصد نوه دارد.

این فعال اجتماعی با تاکید بر این مطلب که مشکل کشور ما نفت نیست گفت: باید بر رشد و پرورش استعدادها اهتمام داشت و البته افراد دارای معلولیت نیز استعدادهای بی شماری دارند که در صورت پرداختن، شکوفا خواهند شد.

بنیانگذار کانون معلولین توانا اذعان داشت: کانون توانا کمک بلاعوض درخواست نمی کند چرا که آن را مایه ی تخریب عزت و کرامت انسانی معلولان می داند و کانون توانا با انجام کارای اقتصادی برای خود ایجاد درآمد کرده و سپس این درآمد را صرف

موسوی در ادامه چند نمونه از زوج های معلول موفق را به جایگاه خواست و آنها را به عنوان نمونه های موفق ازدواج به حاضرین معرفی کرد.

مسئول شعبات کانون معلولین توانا در ادامه و به درخواست رئیس هیات مدیره ی کانون معلولین یک آهنگ ویژه اجرا کرد و از سابقه ی فعالیت های خود در کانون توانا گفت.

رقیه بابایی

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید