زرآبادی در بازدید از کانون توانا: معلولان مطالبه‌گر باشند پرداخت سهم بیمه کارفرما نیازمند نظارت است

زرآبادی در بازدید از کانون توانا: معلولان مطالبه‌گر باشند پرداخت سهم بیمه کارفرما نیازمند نظارت است

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, اخبار داخلی کانون, خبر ویژه 214 بدون نظر

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پرداخت سهم بیمه کارفرما به کارفرمایان دارای نیروی معلول نیازمند نظارت بیشتر است.

به گزارش پیک‌توانا؛ سیده حمیده زرآبادی صبح امروز در بازدید از کانون معلولین توانا از عدم پرداخت به موقع و مکفی سهم بیمه کارفرما به کارفرمایانی که اقدام به جذب نیروی معلول کرده‌اند ابراز ناراحتی کرد و این فرآیند را نیازمند نظارت بیشتر دانست.

وی اضافه کرد: متأسفانه برخی سازمان‌ها در اولویت‌بندی امور درست عمل نمی‌کنند و با پرداخت کمک‌های ناچیز از دستیابی به توانمندسازری واقعی معلولان دور می شوند.

زرآبادی تصریح کرد: اشتغال افراد دارای معلولیت در لایحه قانون جامع حمایت از معلولان که اخیراً به تصویب مجلس رسیده مورد تأکید قرار گرفته و تلاش بر این است که این دغدغه معلولان رفع شود.

این مسئول گروه بهداشتی فیروز را واحد تولیدی موفقی در اشتغالزایی معلولان دانست و با بیان این مطلب که سایر واحدهای تولیدی و صنعتی باید با الگوبرداری از فیروز، جذب نیروهای معلول را در برنامه‌های خود قرار دهند، ادامه داد: مطالبه از عرصه صنعت با هدف دادن فرصت اشتغال به معلولان باید در اولویت قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: حس مطالبه‌گری باید در شهروندان معلول ایجاد شود و این شهروندان با داشتن آگاهی کامل از حقوق خود به مطالبه‌گری بپردازند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که متأسفانه هنوز بحث جداسازی معلولان در جامعه وجود دارد، تأکیدکرد: طراحی ساختارهای اجتماعی باید به سمتی برود که افراد دارای معلولیت از بطن جامعه جدا نشوند.

زرآبادی تعبیه اسباب مناسب‌سازی در محل‌هایی دور از محل تردد عمومی را از شاخصه‌های تفکیک معلولان دانست و با بیان این مطلب که ترحم به معلولان نتیجه تفکیک آنها در طول سالهای گذشته است، گفت: افراد دارای معلولیت همواره در مدارس، عرصه‌ اشتغال و بطن جامعه مورد جداسازی قرار گرفته و کمتر دیده شده‌اند بنابراین شهروندان با این افراد و نحوه رفتار صحیح با آنها آشنایی ندارند.

وی در ادامه از واحدهای مختلف کانون معلولین توانا بازدید به عمل آورد.

رقیه بابائی

عکاس: میثم کلانتری

دیدگاهتان را بنویسید