سفیر استرالیا در ایران از کانون معلولین بازدید کرد

سفیر استرالیا در ایران از کانون معلولین بازدید کرد

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 579 بدون نظر

سفیر استرالیا در ایران صبح امروز به منظور افزایش همکاری های اجتماعی در حوزه افراد دارای معلولیت از کانون معلولین توانا و مجتمع کارخانه‌ای این مجموعه بازدید کرد.

به گزارش پیک‌توانا: «یان بیگز» در جریان بازدید از کانون معلولین توانا و گروه بهداشتی فیروز اظهار داشت: کانون معلولین مجموعه‌ای موفق و خدمت‌رسان به افراد دارای معلولیت است.

وی این تفکر کانون توانا مبنی بر این‌که « معلولیت، ناتوانی نیست بلکه تنها یک محدودیت است و همه انسان‌ها به نوعی دارای محدودیت هستند» را حائز اهمیت دانست و گفت: این دیدگاه در نوع نگاه جوامع به معلولان اثر مطلویی دارد.

یان بیگز همچنین فعالیت‌های کانون توانا در حوزه درمان معلولان را ارزشمند خواند و ادامه داد: در کشور استرالیا نیز از پنج سال قبل  بیمه ملی معلولان که پایه‌گذار اشتغال و آموزش آنها نیز هست راه‌اندازی شده است.

به گفته بیگز، فعالیت‌های کانون معلولین توانا منتج به ایجاد خودباوری در جامعه معلولان ایران شده است.

این مقام مسوول در ادامه با بازدید از واحدهای مختلف کانون توانا پرداخت که کتابخانه گویا ویژه نابینایان، هنرکده توانا و ماهنامه پیک‌ توانا از آن جمله هستند.

سفیر استرالیا در ایران همچنین از مجتمع کارخانه‌ای کانون معلولین توانا و از کارگاه‌های خیاطی، شیشه، زیرانداز کودک و شرکت صنایع الکترونیک البرز توانا  واقع در شهرک صنعتی لیا بازدید کردند.

رقیه بابایی

عکس: میثم کلانتری

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید