سفیر استرالیا در فیروز: داستان موفقیت فیروز را به گوش مردم کشورم خواهم رساند

سفیر استرالیا در فیروز: داستان موفقیت فیروز را به گوش مردم کشورم خواهم رساند

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 557 بدون نظر

سفیر استرالیا در نشست مشترک با کارآفرین برتر کشور درزمینه اشغالزایی برای افراد دارای معلولیت از عملیاتی شدن سبک سرمایه‌داری الهی توسط گروه بهداشتی فیروز ابراز خوشحالی کرد.

به گزارش پیک‌توانا: «یان بیگز»، سفیر استرالیا در ایران در جریان بازدید از گروه بهداشتی فیروز که با هدف آشنایی با نحوه فعالیت نیروهای دارای معلولیت در این واحد بهداشتی صورت گرفت گفت: عملیاتی شدن سبک سرمایه‌داری الهی و منتج شدن آن به اشتغال معلولان جای خوشحالی دارد.

وی ادامه داد: شاید کشور استرالیا درسی برای آموختن به شما نداشته باشد اما باید گفت ترکیب این سبک با اشتغال‌آفرینی برای گروه خاصی از جامعه کار بسیار موفقی بوده است.

این مقام مسوول با تایید فلسفه فکری کانون معلولین توانا گفت: اطمینان داشته باشید داستان موفقیت شما را به گوش مردم کشورم خواهم رساند.

بیگز در ادامه از اجرایی شدن طرح ملی بیمه معلولان در استرالیا خبر داد و گفت: این طرح از پنج سال پیش در کشور ما به اجرا درآمده و پایه‌گذار اشتغال و آموزش افراد دارای معلولیت است.

وی ایرانیان ساکت در کشور استرالیا را جامعه‌ای موفقی، باهوش و فعال دانست و بیان کرد: ۶۰ هزار ایرانی در استرالیا زندگی می‌کنند که بیش از سه هزار ایرانی درسطوح عالی و در رشته‌های پزشکی و مهندسی تحصیل می‌کنند.

از این‌که جوامع غربی معلول را ناتوان می‌پندارند رنج می‌بریم

بنیانگذار کانون معلولین توانا در نشست مشترک با سفیر استرالیا در ایران ابراز کرد: ما معلولیت را مانع رشد و پیشرفت نمی‌دانیم بلکه آن را نعمتی از سوی خدا قلمداد می‌کنیم که می‌تواند عامل اعتلای انسان شود.

دبیر مجامع هم‌اندیشی تشکل‌های مردم‌نهاد معلولان سراسر کشور با بیان این مطلب که ما از این‌که آمریکا و اروپا معلول را به‌عنوان ناتوان می‌شناسند رنج می‌بریم اذعان کرد: ما افراد دارای معلولیت را صاحب توانمندی می‌‌دانیم و توانایی آنها را در عرصه تولید و صنعت به کار گرفته‌ایم.

سید محمد موسوی ادامه داد: کانون معلولین توانا از پی فرهنگ‌سازی جامعه و اصلاح دیدگاه‌ها نسبت به جامعه معلولان پا به عرصه فعالیت گذاشت و امروز گره‌گشایی در بسیاری از مسائل جامعه مرهون فعالیت کانون توانا و تشکل‌های مردم‌نهاد معلولان در سطح کشور است.

وی افزود: ما با رویکرد سرمایه‌گذاری الهی اقدام به کارآفرینی برای معلولان کردیم و هدف ما از این اقدام تنها ایجاد اشتغال بود و به دنبال سود نبودیم.

رقیه بابایی

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید