مدیرعامل کانون توانا شعبه الوند: جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز مظهر مسئولیت پذیری کانون تواناست

مدیرعامل کانون توانا شعبه الوند: جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز مظهر مسئولیت پذیری کانون تواناست

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, اخبار داخلی کانون 49 بدون نظر

مدیرعامل کانون معلولین توانا شعبه الوند جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز را مظهر توانمندی و احساس مسئولیت مجموعه کانون توانا دانست.

به گزارش پیک‌توانا؛ محمدرضا امیری در دومین شب از مجموعه شب‌های دوازدهمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز بیان کرد: آنچه موجب برگزاری جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز شده نه وظایف قانونی بلکه احساس مسئولیت پذیری کانون توانا بوده است.

وی افزود: کانون توانا در سراسر کشور اولین و تنها نهادی است که به تقدیر از دانش‌آموزان ممتاز پرداخته و بدون اتکا به دولت و در راستای ارتقای سطح علمی جامعه کوشیده است.

مدیرعامل کانون معلولین توانا شعبه الوند گفت: تاکنون هیچ ارگان و نهادی به اندازه کانون توانا روی قشر دانش آموز هزینه و فرهنگسازی نکرده و می توان گفت کانون توانا در این زمینه بر پایه اعتقادات و احساس مسئولیت خود وارد میدان شده است.

امیری تغییر باورهای مدیران و مسئولان جامعه را نتیجه سال‌ها تلاش و کوشش کانون توانا خواند و اضافه کرد: نگاه جامعه به‌ویژه مدیران نسبت به افراد دارای معلولیت در مقایسه با یک دهه پیش بسیار متفاوت شده و امروز اعتقاد آنها به توانایی معلولان محسوس است.

به گفته این مسئول تغییر نگرش مدیران نسبت به افراد دارای معلولیت موجب ایجاد اعتماد، سپردن مسئولیت به این افراد و توزیع برخی از فرصت های اجتماعی بین معلولان می شود و حرکت کانون توانا نیز در این مسیر است.

این عضو کانون توانا تصریح کرد: افزایش تعداد معلولان تحصیل کرده، ایجاد حس باور مطلوب در خانواده‌های معلولان، کاشت بذر امید به‌خصوص در دل‌های مادران دارای فرزند معلول و نیز ارائه بسته کاملی از موفقیت‌های معلولان به جامعه از جمله دستاوردهای جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز بوده است.

وی ادامه داد: جشنواره امسال که از ۱۵ مرداد ماه آغاز شده، به مدت سه شب ادامه دارد و در این شب‌ها مجموعاً بیش از هزار دانش‌آموزان ممتاز از سراسر شهرستان البرز در جشنواره مذکور شرکت کرده‌اند.

امیری خاطرنشان کرد: در این جشنواره تمامی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بدون قرعه کشی و ۳۰ درصد از دانش‌آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان به قرعه جایزه دریافت می‌کنند.

رقیه بابائی

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید