مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مدیر سایت . نوشته شده در حقوق اجتماعی افراد دارای معلولیت 6434

خواننده عزیز، سایت اینترنتی کانون توانا در نظر دارد در بخش مشاوره حقوقی به پرسش‌های حقوقی شما پاسخ ‌دهد؛ شما می‌توانید با ارسال پرسش حقوقی خود از طریق فرم زیر برای ما به پاسخ پرسش خود دست یابید. با سپاس

فرم ارسال پرسش حقوقی

نام و نام خانوادگی

آدرس پست الکترونیکی (الزامی)

متن پرسش حقوقی شما

بیوگرافی آقای هومن زمانی کارشناس حقوقی

پرسش و پاسخ های حقوقی

برای استفاده از معافیت سربازی ویژه خانواده های دارای فرزند معلول، چه کنم؟

پاسخ : اگر در بهزیستی شهرستان محل سکونت پرونده معلولیت دارید، کافیست شناسنامه کلیه اعضای خانواده را همراه با یک قطعه عکس، کد ملی و کدپستی ده رقمی به بهزیستی شهرستان مربوطه تحویل نمائید.
در صورتی که فرد معلول تاکنون در ادارات بهزیستی پرونده نداشته باشد، نیاز است ابتدا پرونده معلولیت با مراجعه به ادارات بهزیستی تشکیل شود.

برای سنجش بینایی کودکم به کجا مراجعه کنم؟

پاسخ : شما می توانید برای سنجش بینایی کودک خود به پایگاه های دائمی سنجش بینایی مراجعه کنید و یا در هنگام اجرای طرح آمبلیوپی (سنجش بینایی) که در آبان ماه هر سال اجرا می شود، به مهدکودک های سراسر کشور مراجعه کنید.

برای تاسیس مراکز مختلف سازمان مانند مهد کودک ها و مراکز مشاوره به کجا مراجعه کنم؟

پاسخ : برای دریافت مجوز تاسیس مراکز ۱۳ گانه خصوصی تحت نظارت سازمان مانند مراکز مشاوره ژنتیک و … باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده به معاونت مربوطه مراجعه کنید.

برای اطمینان از سلامت شنوایی نوزادم به کجا مراجعه کنم؟

پاسخ : شما می توانید برای سنجش شنوایی کودک خود به پایگاه های دائمی سنجش شنوایی مراجعه کنید.

آدرس این مراکز را می توانید از معاونت پیشگیری بهزیستی استان محل زندگی خود سؤال کنید.

اگر پدر یا مادری معلول باشند آیا میتوانند یک فرزند خود را معاف کنند?

پاسخ : بله، مشروط بر آنکه معلولیت به تائید شورای زشکی بهزیستی و شورای پزشکی در وظیفه عمومی برسد و مشمول قبل از معلولیت فاقد غیبت باشد.

اگر مشمول دارای همسر معلول باشد وضعیت وی چگونه خواهد شد?

پاسخ : همسر مشمول باید بعد از ازدواج معلول شده باشد یا مشمولانیکه از تاریخ۱۲/۱/۸۵ ابلاغ آئین نامه همسر معلول انتخاب نموده اندو به عقد دائم خود درآورده اند در شمول مصوبه قرار می گیرند.

آیا غیبت مانع از رسیدگی می شود?

پاسخ : بله، اما اگر تاریخ معلولیت قبل از شروع غیبت متقاضی بوده باشد قابل رسیدگی است

آیا صرف تائید سازمان بهزیستی مبنی بر معلولیت کافی است?

پاسخ : برای معافیت یک نفر از منسوبین معلولان تائید معلولیت توسط کمیسیون پزشکی وظیفه عمومی نیز ملاک رسیدگی خواهد بود

آیا تاهل فرزندان مانعی برای رسیدگی است?

پاسخ : در خانواده معلولان (فرزندان) برادرشان نمی توانند از این معافیت استفاده نمایند و لیکن فرزند خود معلول می تواند از این امتیاز استفاده نماید.

برادرم که حدود هشت ماه و نیم در سازمان تامین اجتماعی سابقه پرداخت حق بیمه داشت در مورخه ٠۵/٠١/١٣٨۶ در خارج ازشهر بر اثر عدم کنترل موتور سیکلت دچار حادثه شد و به صلاحدید پزشک معالج، مدت ۶ماه یعنی تا پایان مهرماه ١٣٨۶به استراحت پزشکی مشغول شد و طی این مدت از غرامت دستمزد بیماری استفاده کرده و چون این مدت (پرداخت غرامت دستمزد) جزو سابقه در سازمان محسوب میشود لذا تا پایان استراحت پزشکی سابقه ایشان درسازمان به ١۶ماه افزایش یافت. پزشک معالج در پایان مهرماه اعلام کرد که از نظر من ایشان از این تاریخ(پایان مهرماه) ازکار افتاده کلی میباشد، لذا جهت برقرای مستمری ازکارافتادگی از طریق سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایید. ایشان جهت برقراری مستمری ازکارافتادگی به سازمان مراجعه کرد ولی در مقابل مسئولان سازمان اعلام کردند درسته که ایشان با احتساب ایام بیماری، ١۶ ماه سابقه در سازمان دارد ولی چون ایشان زمان وقوع حادثه هشت ماه و نیم سابقه داشته لذا حائز شرایط ماده ٧۵ قانون تامین اجتماعی جهت برقراری مستمری ازکارافتادگی نیست.بنابراین گواهی پزشک معالج برای ما ملاک نیست لذا طی این ده سال گذشته از تامین اجتماعی به صراحت اعلام کرده که پرداخت غرامت دستمزد تا زمانی که بیمه شده از معرفی ایشان به کمیسیون پزشکی خوداری می کنند.با اینکه در ماده۶٢ قانون تا نظر سازمان ازکارافتاده کلی نشده باشد ادامه خواهد داشت حال سئوال من اینست که اگر به نظر شما من از لحظه وقوع حادثه ازکارافتاده شده بودم چرا بر خلاف ماده ۶٢ به مدت ۶ماه به من غرامت دستمزد دادید؟ حال سئوال من اینه که مسئولان سازمان می توانند بر خلاف گواهی پزشک معالج و بدون معرفی بنده به کمیسیون پزشکی، تاریخ وقوع حادثه را زمان ازکارافتادگی بنده تعیین کنند؟ با گواهی پزشک معالج ایشان میتوانند از مستمری ازکارافتادگی بهره مند شوند ولی مطابق نظر مسئولان سازمان(بدون معرفی به کمیسیون پزشکی ) ایشان نمیتوانند از مستمری ازکارافتادگی بهره مند شوند. حرف پزشک معالج حقه یا حرف مسئولان سازمان؟

پاسخ : مطابق ماده ٧۵ قانون تأمین اجتماعی ، بیمه شده ای که ظرف ١٠ سال قبل از وقوع حادثه غیرناشی از کار یا ابتلاء به بیماری حداقل حق بیمه یک سال کار را که متضمن حق بیمه ٩٠ روز کار ظرف یک سال قبل از وقوع حادثه یا بیماری منجر به ازکارافتادگی باشد ، پرداخت نموده باشد در صورت ازکارافتادگی کلی حق استفاده از مستمری ازکارافتادگی کلی غیرناشی از کار ماهانه را خواهد داشت . بنابراین نظر به اینکه نامبرده قبل از وقوع حادثه غیر ناشی از کار (براساس اطلاعات ارائه شده در متن سوال ) فاقدشرایط مقرر در قانون از نظر میزان سابقه بیمه پردازی بوده لذا معرفی وی به کمیسیون پزشکی بدلیل عدم بهره مندی از حمایت ازکارافتادگی ، میسر نمی باشد . ضمناً بیمه شده درصورت تمایل میتواند طبق ضوابط مقرر در بخشنامه ١‏/١٩امورفنی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی معرفی و درصورت صدور رأی مبنی بر ازکارافتادگی کلی از تسهیلات بازنشستگی مقرر در بخشنامه ۶۵ مستمریها (حداقل ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه و بدون شرط سنی) بهره مند گردد و در غیر اینصورت در صورت حفظ و ادامه بیمه پردازی و ابتلاء به بیماری دیگری بغیر از موضوع ازکارافتادگی فعلی و یا پیدایش عوارض ثانوی در ارتباط با حادثه مذکور، معرفی وی به کمیسیون پزشکی بلامانع می باشد

قانون بازنشستگی برای بیمارن خاص(ام اس-سرطان-...) تفاوتی با بیمه شدگان عادی دارد یا خیر؟

پاسخ : اصولاً هر گونه بیماری یا ناتوانی افراد در احراز شرایط بازنشستگی آنان تاثیری ندارد و بازنشستگی آنان همانند سایر بیمه شدگان عادی می باشد . لیکن افراد مبتلا به این گونه بیماری ها می توانند جهت از کارافتادگی اقدام نمایند.

من تا سال ۹۰ در شرکت سولیران بیمه بودم . که در همان زمان بخاطر کاهش شنوایی و سرگیجه و عدم تعادل مشکل پیدا کردم و تحت نظر پزشک رفتم.حدود یکی دو ماه هم با تایید پزشک تامین اجتماعی بخاطر وخامت وضعیت مرخصی استعلاجی بودم.بعد از چند وقت دیگه نتوانستم کار کنم و از شرکت اخراج شدم و بیمه بیکاری گرفتم تا هیجده ماه .متاسفانه طبق نظر پزشک بخاطر افت شدید شنوایی در هر دو گوش و سرگیجه و عدم تعادل که بخاطر ضایعه و آسییب گوش میانی و قسمت حلزونی بود و پیشرونده و غیرقابل درمان و برگشت ناپذیر بود کاملا تو این چند سال خانه نشین شدم و بیکار.حالا میخواستم ببینم بعد چهارسال که دیگه بیمه هم نیستم الان میتونم درخواست از کارافتادگی کنم..لطفا اگه هر راهی هست بفرمایید ..

پاسخ : طبق بررسیهای بعمل آمده و پیگیری های انجام گرفته نظر به اینکه قبل از بیمه شدن و در دوران خدمت نظام وظیفه بدلیل وقوع حادثه تصادف مبتلا به کاهش شنوائی ، سرگیجه و دچار عدم تعادل شده اید، لذا فاقد شرایط مقرر در قانون، بمنظور بهره مندی از مستمری ازکارافتادگی بابت عوارض مورد اشاره می باشید . بدیهی است در صورت تایید پزشک معالج مبنی بر غیر قابل علاج بودن بیماری و اتمام معالجات و مراحل توانبخشی و ارائه مدارک ومستندات پزشکی مربوطه ، دال برتایید موارد مذکور به واحد اجرائی ، میتوانید جهت معرفی به کمسیون پزشکی سازمان اقدام فرمائید . برخورداری از مزایای از کارافتادگی کلی مشروط به تایید کمسیون پزشکی سازمان و احراز شروط ماده ٧۵ قانون خواهد بود.

 

با سلام و خسته نباشید
من در سال ۸۳ تصادف کردم و ضارب با پارتی بازی آزاد و در حال حاضر متواری می باشد. البته بیمه نامه ماشین ضارب در دست دادگاه هستش ..
حالا دو تا سوال دارم:
اول اینکه قانونی هست که من کل دیه رو دریافت کنم.
دوم اینکه بهم گفتن دادگاه با بیمه نامه نصف دیه رو پرداخت میکنه
حالا اگه از تاریخ بیمه نامه گذشته باشه چظور میشه؟
البته من و پسر خالم با هم دچار صانعه شدیم . پسر خالم از دادگاه نصف دیه رو ۴ سال پیش دریافت کرد .
لطفا راهنمایی کنید اگه هزینه ای هم داره پرداخت می کنم.
با تشکر

در مورد سوال اول باید بگم که بله شما کل دیه رو میتونید دریافت کنید شما یاید یه شکایت نامه تنظیم کنید و به صندوق بیمه خسارت های بدنی مراجعه نمایید اگر صندوق بیمه خسارت های بدنی متحمل دیه نشد حتما باید از خود بیمه گذار (صاحب بیمه نامه) دیه را بگیرید اگر تاریخ بیمه نامه تمام شده باشد حتما باید بیمه گذار را پیدا کنید ولی با تمام این ها میتوانید دیه خود را کامل دریافت کنید
موفق باشید

با سلام مدت ۲۱ سال در کمیته امداد امام خمینی(ره) مشغول به کار می باشم و متولد ۱۳۵۰ می باشم میخواستم بدانم آیا با داشتن ۲۱ سال سابقه کار و ۴۴ سال سن می توانم بازنشسته شوم و اگر می توانم با چند روز حقوق ؟ لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

در مورد استخدام چون قانو معلولان سکوت کرده تابع قانون کار هستند طبق قانون کار بازنشستگی ۲۵ سال سابقه و ۶۰ سال سن می باشد. مگر به تشخیص بهزیستی که ایا باید بازنشسته شود یانه البته اگر هم بازشسته شود با حداقل دستمزد می باشد. سکوت قانون دست شرکت ها را باز گذاشته و تفسیر و تشخیص با بهزیستی و کمسیون پزشکی ان است.

باسلام و خسته نباشید من کارمند قراردادی یک سازمان دولتی هستم و معلولیت متوسط دارم .درحال حاضر اداره ما در حال استخدام رسمی همراه با آزمون می باشد .ایا این سازمان موظف هست که مرا که ۱۰ سال سابقه کاری در ان مجموعه را دارم بدون آزمون استخدام رسمی کند یا خیر .در ضمن سن بنده از شرکت در ازمون استخدامی بیشتر است و من شرایط شرکت در ازمون را ندارم.با تشکر فراوان از پاسخگویی شما

قانون برای معلولان هم در رابطه با ازمون و هم در رابطه با بازنسشتگی سکوت کرده . اما حق اخراج ندارد . پس سن باز نشستگی را باید از بهزیستی هر محل تقاضاکرد

با عرض سلام و خسته نباشید: در یکی از سازمانهای اردبیل ۱۶ساله شاغلم. از ناحیه پای چپ مبتلا به فلج اطفال شده بودم البته پای راستم نیز ضعیف میباشد. درکارهای سخت و زیان آور و یا کارهایی که برایم سخت است از من استفاده میکنند (فروش نفتگاز ازتلمبه-متصدی پذیرش هتل- انبارداری یک شرکت خدماتی...) یکبار پایم شکست. چندین بار زمین خورده ام تاندومهای مچ پای معلولم پاره شده. شدیدا افت فیزیکی پیدامی کنم. ازنظرسواد و سابقه از بیشتر همکاران بالاترم ولی ... هرروز آرزوی بازنشستگی میکنم آیاکسی هست ازته دل مشکلات معلولان را پیگیری نماید و شعارندهد...

به سازمان بهزیستی اردبیل باید مراجعه کنید.

سلام من تازه با این سایت آشنا شدم .در سال ۸۳ در یک مأموریت اداری از طرف شرکت فنی مهندسی آب و خاک ایران زیر نظر جهادکشاورزی اعزام شدم و در بازگشت ازمأموریت به علت بارندگی شدید و خرابی خودرو جرثقال که خودم راننده آن بودم دچار حادثه و آسیب نخاعی شدم بیمه ایران کرج مبلغ ۵میفلیون تعهد بیمه مکمل کارکنان دولت را فقط ۲میلیون دادند و گفتند باقیماند را وقتی مردید خانواده شما میگیرند اما حتی یک برگه به ما ندادند شرکت هم خسارت به من ندا فقط بعد از ۵ ماه که کروکی توسط پلیس راه دامنه استان اصفهان کشیده شد از روی یک مشت شیشه خورده راننده را مقصر دانستند و حق قانونی و خدایی مرا زیر پا گذاشتند و مشکل اینجاست که من قادر به رفتن به دادگاه نبودم شرکت خودش از طرف من به دادگاه رفت و با منت زیاد گفتند ۳میلیون را بخاطر خدا به شما دادیم وسلام البته قرار بود برای من بیمه مکمل دائمی برقرار باشد اما خبری نشد برای هر اداره و نهادی که میشد نامه نوشتم اما نشد البته یک بار به دادگاه فریدونشهر که بنا به دستور رئیس جمهور وقت آقای احمدی نژاد پرونده را باز کردند گفتند جون خودرو کمر بند ایمنی نداشته پنجاه پنجا میشود وشرکت باید نیمی خسارت بدهد اما بعد از اینکه از دادگاه فریدونشهر بیرون آمدیم نماینده شرکت که ما اورا نمیشناختیم خودش را معرفی کرد و گفت من خودم برای شما درست می کنم . از شرکت اگه نشد از رئیس .قت برایت از اوال شخصی اش خسارتت را میدهیم اما من قبول نکردم او گفت من با شرکت اداره کل آب خاک کرج مطرح می کنم نتیجه را برایت تلفنی خبر میدهیم اما خبری نشد و هنوز هم نشده به نظر شما میشود از شرکت درخواست حق زیر پا شده کرد البته خودم میدانم که شرکتهایی که وزارتخانه ای کار می کنند همیشه حق کارگر را زیر پا می گذارند .وقانون را دور میزنند این در همه ی جهان روال عادی دارد با تشکر خودم که امید ندارم چون پول نداشتم وکیل بگیرم و حالا هم ندارم با تشکر

 شما می بایست به نظر کارشناس اعتراض می کردید ان هم در دادگاه بنابراین مجددا باید به دادگاه علیه شرکت بیمه و کار فرما شکایت کنید

با سلام من در ۹ادر ۹۲ درپروژه مگامال در شرکت تدبیر عمران بلند پایه سفوط کردم و ضایعه نحاعی از ناحیه T12 شدم و بیمه توسعه طرف قرداد (بیمه مدنی)بود ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است .بیمه مرگز میگه بیمه ایران باید خسارت را پرداخت گند وقتی مراجع به بیمه ایران جواب گو نیست چه باید کرد

باید به دادگاه شکایت کنید و سازمان تامین اجتماعی و کار فرما را بخواهد و تقاضای خسارت کنید.

من یک معلول ضایع نخایی هستم که بهزیستی مجوز ورود یک ماشین خارجی بهم داده و قرار شده بزودی بجای مجوز بهمون ماشین مناسب سازی شده بدن ولی مددکارم این قضیه رو به من نگفته و من رو به یک دلال خودرو معرفی کرد و با قیمت بسیار ارزان مجوز رو ازم خریدن و من بعدا

بله شما میتوانید پول را برگردانید وخود روی خود را پس بگیرید اگر وکالت محضری داده وکالت را باطل کنید البته اگر وکالت بلاعزل در محضر نداده اید چون وکالت بلاعزل داده باشید باید فسخ وکالت را از دادگاه بخواهید یا این که بروید جایی که ماشین تحویل می گیرید و یا مجوز گرفته نامه بدهد که به وکیلم ماشین را ندهید.

سلام ازبدوتولد با مشکل دررفتگی دوطرفه لگن خاصره زندگی کرده ام الان حدود ۱۹ سال سابقه بیمه دارم .به تازگی اقدام به دریافت کارت بهزیستی نموده ام . سوالم این است که با توجه به شرایطم افزایش سنواتی که برای من درنظر گرفته می شود چقدرخواهد بود و پایه حقوقی که برای این سالها منظور می گردد به چه میزان است ؟

افزایش سنوات حقوق بین تمام کارمندان به صورت یکسان عمل می شود و امتیازی برای معلولان قانون قائل نشده

آیا کارمندان رسمی‌ معلول باید حق بیمه و مالیات پرداخت کنند؟ آیا قوانینی هست که به استناد آن پرداخت نشود

در خصوص مالیات و بیمه قانون در باره معلولان سکوت کرده و تفاوتی با بقیه افراد ندارد

ایا برای مسکن واگذارشده ازسوی بهزیستی به توانخواه معلول میتوان سند مالکییت گرفت؟ اگربهزیستی درحین ساخت خلاف ساختمانی اننجام داده باشد وبه شهرداری مققروض باشد تکلیف چیست؟

اخذ پایان کار به عهده بهزیستی است اگر خلافی در ساخت بکند مکلف به پرداخت بوده و ربطی به خریدار ندارد سند مالکیت بعد از اخذ پایان کار بلا مانع است لیکن اکر وام کرفته باشد در سند ذکر می شود که ملک در وثیقه بانک است

با عرض سلام اینجانب کارمند رسمی شرکت آب و فاضلاب روستایی که ۱۰۰٪ دولتی است هستم .گواهی معلولیت بینایی خفیف ازبهزیستی دارم .میخواستم با ۲۷ سال سابقه از بازنشستگی پیش از موعد معلولین استفاده کنم. در ضمن مبتلا به افسردگی اساسی و اظطراب نیز هستم.با مشاور بیمه ای مدیر عامل بحث را مطرح کردم ایشان میگفتند که مدیر عامل می تواند با بازنشستگی شما موافقت نکند . از محضرتون استدعا دارم روش قانونی پیگیری و رسیدن به نتیجه را توضیح و راهنمایی فرمایید. با تشکرفراوان

متاسفانه آرائ وحدت رویه دیوان عدالت اداری سن بازنشستگی را برای زنان با ۲۰ سال سابقه ۵۵ سال و اقایان ۶۰ سال سن رای داده اما با رجوع به سازمان بهزیستی محل باید در صد معلولیت را مشخص و به وزارت کار گزار ش کند

باسلام در بدو بیمه شدن کمیسون پزشکی تامین اجتماعی ۵۵٪ ازکارافتادگی به اینجانب دادند .وحالا بعداز ۱۳ سال اینجانب را از کارافتاده کلی تشخیص دادند.ولی در برگه کمیسیون پزشکی قید شده که ازدوران طفولیت بوده.اذا بیمه با درخواست مستمری ازکارافتادگی اینجانب موافقت نکردند.ضمنا به علت عدم اطلاع از مهلت اعتراض رای کمیسیون قطعی شده است.برای پیگیری شکایتم دیوان عدالت اداری شکایت کرده ام .که وقت رسیدگی ۱۱ماهه دادند.آیا راهی وجود دارد که وقت رسیدگی کوتاه تر بشود؟

خیر باید صبر کنید
سری به شعبه دیوان عدالت اداری بزنید و با رئیس شعبه اول شفاهی صحبت کنید و تقاضا کنید که زمان را میتوان جلوتر اورد البته بعید می دانم ولی ضرر ندارد.

سلام . در تاریخ ۲۱/۰۹/۱۳۹۰ دستور تبدیل وضعیت شغلی ام را از وزیر اسبق نفت اخذ نمودم که ایشان دستور فرمودند برای بنده در اسرع وقت سمت سازمانی بلاتصدی معرفی گردد . از آنجایی که لیسانسم زبان و ادبیات فارسی است برایم پست سازمانی معرفی نشد در حالیکه اگر به قانون جامع حمایت از ما معلولان دقت شود در بند ز ماده هفت ، اختصاص حداقل ۶۰ درصذ از پستهای سازمانی متصدی امور دفتری و ماشین نویسی حق ما معلولانست که در این ماده نوشته نشده برای فلان رشته پست باشد و برای بهمان رشته نباشد . همچنین رشته زبان و ادبیات فارسی قرین به تصدی امور دفتری است . حال دو سوال عمده وجود دارد :
۱ ـ بنده آیا می توانم مجددا پیگیری کنم ؟ اگر پاسخ مثبت است از چه طریق ؟
۲ ـ پستهای سازمانی ما چرا به غیر واگذار شده است یا بهتر بگویم توسط سایرین غصب شده است ؟

بله درست است امور دفتری و اداری از مواردی است که باید وزارت نفت اعمال کند اما چه باید کرد.
بنده پیشنهاد می کنم که با مراجعه به دکتر سخگنویی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی موضوع خودرا کتبا اعلام و تقاضای مساعدت کنید اما قبل از ان بهتر است یکبار دیگر به آقای زنگنه وزیر نفت نامه نوشته و اعلام کند امور اداری مختص معلولان است و رونوشت به معاونت اداری وزیر نفت دهید.
موفق باشید.

باسلام.خانمی هستم ۳۶ ساله و با وجود ۲ فرزند و معلولیت دست راست و۱۴ سال سابقه کارمند دولت .میخواستم بدونم از نظر قانونی با شرایط من قانونی هست که ساعت کاری بنده کمتر از بقیه کارمندان باشد.

در خصوص کاهش ساعت کاری معلولان قانون خاص تداریم اما کمسیون پزشکی می تواند تقاضا دهد.

با سلام. پای چپم از ناحیه مچ در سن ۱۹ سالگی قطع شده است. در حال حاضر چهل و نه سال دارم و ۲۵ سال سابقه کار. ایا الان می توانم بازنشست شوم؟ و اگر بتوانم بازنشست شوم, ایا از مزایای بازنشستگی ۳۰ سال خدمت بهره مند میشوم؟

سن بازنشستگی معلولان بالای ۴۰ در صد ۲۵ سال سابقه است . مهمترین مسئله که تعیین کننده است گزارش کمسیون پزشکی مستقر در بهزیستی است .بهزیستی تعین می کند افراد دارای معلولیت به کمسیون مراجعه کنند چون قانون به نفع معلولان نیست.

با سلام وعرض احترام. بنده دارای معلولیت ۸۰% می باشم و حدود ۳ سال است که در عسلویه شاغل هستم. که جزء کارهای سخت می باشد قبلا هم ۶ سال سابقه بیمه داشتم. ایا با ضریب ۱.۵ سال کار در شراایط سخت به ازای هر سال کار با رسیدن به عدد ۲۰ سال بنده بازنشسته می شوم؟ با جه میزان یا مبنای حقوق؟ ۲۰ روز یا ۱ ماه کامل؟ ممنون و متشکرم

برای بازنشسته شدن معلولان باید ۲۰ سال سابقه ۴۵ سال سن و گواهی کمسیون پزشکی بهزیستی را ارائه داد.

معلولیت من از ناحیه پای چپم است و در سه سالگی بدلیل فلج اطفال معلول شده ام آیا می توانم از وزارت بهداشت شکایت کنم

شکایت از بیمارستان و پزشک از طریق داسرای جرائم پزشکی در تهران به عمل می اید در شهرستان ها دادسرای عمومی شهرستان به دادستان امکان پذیر است

باسلام وتحیت اینجانب درسال ۸۸ باتوجه قانون جامع معلولین ونامه سه درصدی قراربود مشغول کار دربیمارستان دولتی وقسمت مددکاری بشوم ولی به علت...درحال حاضرمتوجه شدم تقربیا ۶۰۰ نفر استخدام شده اند. اینجانب میتوانم اقدام به احیای حقوق ضایع شده ام نمایم باتشکر

پیگیری از طریق سازمان بهزیستی است چون مجری قانون حقوق معلولان بهزیستی است

خواهشمندم راهکار اجرایی بازنشستگی معلولین با ۲۵ سال سابقه خدمت دولتی را بیان فرمایید

متاسفانه قانون ان تاکنون تصویب نشده اما مطابق قانون کار ۲۵ سال سابقه کار با ۵۵ سال سن شرط است اما اگر کمسیون پزشکی بهزیستی معلولیت را بیش از ۴۰ در صد اعلام نماید باز نشستگی امکان دارد

در تاریخ ۲۱/۰۹/۱۳۹۰ دستور تبدیل وضعیت شغلی ام را از وزیر سابق نفت گرفتم که ایشان دستور دادند برایم پست سازمانی بلاتصدی معرفی شود . با اینکه در قانون جامع ۶۰ درصد از پستهای سازمانی امور دفتری حق معلولانست اما مسولین به بنده گفتند برای شما که لیسانس ادبیات فارسی دارید در نفت هیچ پستی نداریم در حالیکه در قانون ما نوشته نشده است برای فلان رشته پست باشد و برای بهمان رشته نباشد . آیا می توان اقدامی نمود یا خیر؟(علی قریوندنساری)

شرکت نفت قانون استخدامی جدا دارد برای لیسانس ادبیات فقط در چارت امور اداری یا روابط عمومی و کامپیوتر می تواند کار کند

من دارای معلولیت از ناحیه پا (فلج اطفال) هستم و دارای دو برادر هستم، آیا قانونی هست که هر دو برادرم از خدمت سربازی معاف شوند؟ (محمد رضایی از کرج)

در خصوص وجود معلول در خانواده جهت استفاده از معافیت خدمت نظام وظیفه باید گفت که در هر خانواده‌ای با هر تعداد معلول، صرفا یک نفر از حق معافیت، حق استفاده دارد که با مراجعه به سازمان بهزیستی محل و اخذ گواهی به اداره نظام وظیفه، از معافیت برخوردار خواهد شد.

من دارای فرزندی معلول هستم که قطع نخاع است؛ شنیده‌ام که قوانینی برای گرفتن هزینه پرستاری وجود دارد، لطفا مرا راهنمایی کنید (زهرا –م از تنکابن)

در خصوص پرداخت هزینه پرستاری ضایعات نخاعی در ماده اول بر حمایت پزشکی و توانبخشی در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تصریح شده است و هم‌ چنین بر پرداخت یارانه به موسسات غیردولتی نیز قانون حتی به خانواده هم تاکید کرده است. اگر مستمری ارائه شده را به معلول یا خانواده‌اش تفسیر به رای نکنند، سازمان بهزیستی موظف به پرداخت هزینه پزشکی و توانبخشی به معلولان به صورت یارانه خواهد بود.

دانشجوی ترم ۵ دانشگاه پیام نور هستم، آیا هزینه شهریه مرا بهزیستی پرداخت می‌کند؟ (مریم میران از کرمان)

در خصوص پرداخت شهریه قانون اساسی که مقدم بر سایر قوانین است، آورده که دولت موظف است تا سطح عالیه دانشگاهی، امکانات لازم را فراهم آورد که امکان مالی یکی از آن‌ها می‌تواند باشد. اما در قوانین دیگر تصریح نشده که پرداخت شهریه معلولان به عهده دولت است، لیکن از قانون اساسی می‌توان به عنوان یک حق عمومی به دیوان عدالت اداری شکایت کرد

من معلول قطع نخاع هستم که در مسکن مهر خانه‌ای دارم، آیا بهزیستی نسبت به مناسب‌سازی آن‌جا وظیفه‌ای دارد؟ (رضا پورولی از قزوین)

در قانون جامع حمایت از معلولان، سازمان بهزیستی نسبت به مناسب‌سازی اماکن تکلیف دارد. از جمله اماکن مسکونی. اگر در این خصوص قصوری انجام شود می‌توان با مراجعه به دادگاه عمومی محل شهرداری، بهزیستی را ملزم به انجام  مناسب‌سازی نمود

۵ سال است که دچار معلولیت از ناحیه دست شده‌ام، چگونه می‌توانم از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنم؟ (حمید محتشم از رشت)

در مورد بازنشستگی پیش از موعد مقرر گردیده بود در سال ۹۲ این قانون تصویب شود که نگارنده تا کنون با چنین چیزی مواجه نشده است، بنابراین کمیسیون پزشکی معلولان سازمان بهزیستی با تعیین درصد معلولیت از ۲۰ و عموما ۴۰ درصد نسبت به تعیین تکلیف بازنشستگی به اداره کار اعلام و اداره کار در صورت لزوم با معرفی به کمیسیون پزشکی مستقر، تصمیم خواهد گرفت. ولی هنوز ملاک بازنشستگی، ۲۰ سال است. اما این یک تکلیف اجباری نیست و نظر کمیسیون پزشکی ملاک خواهد بود