معلول‌آزاری، بیشترین دلیل تماس با اورژانس اجتماعی سمنان

معلول‌آزاری، بیشترین دلیل تماس با اورژانس اجتماعی سمنان

نوروزی . نوشته شده در اخبار اجتماعی 109 بدون نظر

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: کودک‌آزاری، همسرآزاری و معلول‌آزاری بیشترین دلیل تماس با اورژانس اجتماعی در این استان طی یک سال اخیر بوده است.

علیرضا ایزدپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: طی یک سال گذشته بالغ بر ۲۳۴۵ نفر در استان سمنان از خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه کودک‌آزاری در صدر دلایل تماس با اورژانس اجتماعی در استان است، افزود: بعد از کودک‌آزاری، همسرآزاری، معلول‌آزاری، فرار از منزل، زنان در معرض آسیب، خودکشی و اختلافات حاد خانوادگی به ترتیب در رتبه‌های بعدی بیشتری فراوانی تماس قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان از فعالیت اورژانس اجتماعی در چهار شهرستان بزرگ این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر اورژانس اجتماعی در چهار شهرستان سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار فعالیت دارد که فعالیت اورژانس اجتماعی در دو شهر سمنان و شاهرود در دو نوبت صبح و عصر و در دو شهرستان دامغان و گرمسار تنها در نوبت صبح انجام می‌شود.

وی از فعالیت بیش از ۳۰ کارشناس، روان‌شناس و مددکار اجتماعی در اورژانس‌های اجتماعی چهارگانه این استان خبر داد و افزود: علاوه بر خدمات مشاوره‌ای و روانشناسانه در اورژانس اجتماعی استان سمنان، خدماتی نظیر کمک‌های مالی موردی، برگزاری دوره‌های آموزشی و…نیز انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، قرار است تا دقایقی دیگر معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور از اورژانس اجتماعی سمنان بازدید کند.

دیدگاهتان را بنویسید