موافقت دولت با افزایش ۲درصدی استخدام معلولان

موافقت دولت با افزایش ۲درصدی استخدام معلولان

نوروزی . نوشته شده در اخبار اجتماعی 39 بدون نظر

وزیر رفاه گفت: دولت با توجه به شرایط معلولان و رقم بیکاری آنها، با افزایش قانون ۳ درصدی معلولان به ۵ درصد موافقت کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، علی ربیعی در آیین تجلیل از دست‌اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان سرانجام با تلاش سازمان‌های غیردولتی فعال در حوزه معلولان، نمایندگان مجلس و با تلاش بهزیستی به قانون تبدیل شده که دارای ۳۴ ماده در بخش‌های مختلف حمایتی از معلولان است.

وی افزود: امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان در بودجه ۹۷ تخصیص داده شده است البته این رقم قابل توجه نیست اما از سال‌های آینده اعتبارات لازم برای اجرای قانون پیش‌بینی خواهد شد.

وزیر رفاه با اشاره به وضعیت مبلمان شهری برای تردد معلولان گفت: در قانون جدید تاکید ویژه‌ای برای فراهم ساختن معابر شهری برای تردد معلولان در سطح شهر پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به قانون ۳ درصد استخدام معلولان نیز گفت: علیرغم اینکه بنده تاکید داشتم این رقم به ۷ درصد برسد اما در نهایت مجلس با ۳ درصد استخدام معلولان موافقت کرد.

ربیعی از موافقت رئیس جمهور برای افزایش استخدام معلولان از ۳ به ۵ درصد خبر داد و گفت: با توجه به شرایط معلولان با افزایش قانون ۳ درصدی معلولان به ۵ درصد موافقت شده است.

وزیر رفاه گفت: تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان نیز دنبال می شود و حمایت‌های خوبی در این بخش صورت گرفته است.

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید