چگینی، دبیر جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز؛ جشنواره تشویق دانش‌آموزان وظیفه‌شناسی کانون توانا را به نمایش گذاشت

چگینی، دبیر جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز؛ جشنواره تشویق دانش‌آموزان وظیفه‌شناسی کانون توانا را به نمایش گذاشت

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی 65 بدون نظر

دبیر جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز  این جشنواره را تصویرگر وظیفه‌شناسی کانون معلولین توانا خواند.

به گزارش پیک‌توانا؛ پری چگینی تشویق دانش‌آموزان ممتاز را مهم‌ترین ابزار فرهنگی کانون توانا دانست و گفت: این جشنواره در دو دهه گذشته تصویر واضحی از وظیفه‌شناسی کانون معلولین توانا در مقابل جامعه را به نمایش گذاشته است.

وی ادامه داد: تغییر نگاه جامعه مهم‌ترین هدفی است که کانون توانا با برگزاری جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز همواره آن را دنبال ‌کرده و امروز می‌بینیم که بخش اعظم این هدف محقق شده است.

چگینی ارتقای سطح علمی و تحصیلی جامعه، تغییر دیدگاه‌های جامعه نسبت به مقوله معلولیت، اثرگذاری روی دیدگاه‌های دانش‌آموزان ممتاز به‌عنوان مدیران آینده جامعه، ایجاد فضایی شاد برای خانواده‌ها و بهره‌برداری از جشنواره در راستای اثبات توانایی‌های معلولان را از دیگر اهداف کانون توانا برشمرد.

دبیر جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز بیان کرد: جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز در بیستمین سال برگزاری خود به سراغ شرکت‌کنندگان سالهای قبل رفته و با شناسایی تعداد زیادی از آنها که اکنون به‌عنوان مدیر، پزشک، معلم، پرستار و … در جامعه فعالیت می‌کنند از آنها میزبانی خواهد کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این جشنواره بیستم نیز ماننده سال‌های گذشته همه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بدون قرعه کشی جایزه دریافت می‌کنند و ۳۰ درصد از دانش‌آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان به قید قرعه دریافت کننده جایزه خواهند بود.

این مدیر کانون توانا اذعان کرد: امسال بیش از هزار دانش‌آموز ممتاز از سراسر استان میهمان کانون توانا هستند تا طبق روال سالهای گذشته مورد تجلیل قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: حضور تعدادی از هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون، معرفی معلولان موفق، اجرای سرود نابینایان، اجرای نمایش توسط کودکان دارای معلولیت و میزبانی از مسئولان استانی از جمله برنامه‌های مختلفی است که برای جشنواره بیستم تدارک دیده شده است.

رقیه بابائی

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید