بنیانگذار کانون معلولین توانا: کانون توانا همواره به دنبال آشنایی معلولان با حقوق شهروندی خود بوده

بنیانگذار کانون معلولین توانا: کانون توانا همواره به دنبال آشنایی معلولان با حقوق شهروندی خود بوده

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی 337 بدون نظر

بنیانگذار کانون معلولین توانا در اختتامیه اظهار داشت: برای نجات جامعه در گرو دانش و آگاهی است و همه ما باید به حقوق خود آگاه باشیم.
به گزارش پیک‌توانا: سید محمد موسوی در اختتامیه یازدهمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز کانون معلولین توانا《اندیشه و تفکر》 را مهم‌ترین نکاتی که دانش‌آموزان باید در مسیر موفقیت آن را دنبال کنند دانست و تصریح کرد: کانون معلولین توانا در ۲۲ فعالیت خود همواره به دنبال تغییر نگرش جامعه و نیز آشنا نمودن معلولان با حقوق شهروندی خود بوده است.
وی ادامه داد: امروز معلولان در جایگاه‌های مختلف کارآمدی و توانایی خود را اثبات کرده‌ و به جامعه نشان داده‌اند که معلولیت به معنای ناتوانی نیست.
مشاور عالی سازمان ملل در زمینه افراد دارای معلولیت همچنین اذعان داشت: جامعه شکوفایی استعدادهای معلولان در رشته‌های مختلف را مشاهده می‌کند و می‌توان گفت که معلولان با تکیه بر دانش و آگاهی و البته با جدیت و پیگیری خود در زمره صاحبان اندیشه و روشنفکران جامعه درآمده‌اند.
به گفته این فعال حوزه معلولان کشور افراد دارای معلولیت، از عناصر فعال و مهم جامعه هستند که مبتنی بر حقوق شهروندی خود باید رشد کنند.
دبیر برگزاری مجامع هم‌اندیشی تشکل‌های مردم نهاد معلولان سراسر کشور ابراز کرد: امروز جامعه توانایی معلولان را پذیرفته و این اتفاق بزرگ با تلاش و کوشش خود این افراد دست داده است.
گفتنی است موسوی در اردیبهشت ماه سال جاری لوح تقدیر 《کنگره بین‌المللی جهان بدون محدودیت》 که در کشور ترکیه و با حضور نمایندگان بیش از ۳۰ کشور اروپایی برگزار شد را از آن خود کرد.
همچنین قابل ذکر است: این کارآفرین برتر که بارها لوح تقدیر مجامع ملی و بین‌المللی را کسب کرده، در فروردین ماه نیز سال جاری نیز به مقر سازمان ملل در کشور سوییس دعوت شده و با شرکت در کنوانسیون حقوق بشر تونایی‌های معلولان ایران را به گوش جهان رسانید.

رقیه بابایی

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید