بنیانگذار کانون معلولین توانا: کانون توانا همواره به دنبال آشنایی معلولان با حقوق شهروندی خود بوده

بنیانگذار کانون معلولین توانا: کانون توانا همواره به دنبال آشنایی معلولان با حقوق شهروندی خود بوده

رقیه بابایی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 197 بدون نظر

بنیانگذار کانون معلولین توانا در اختتامیه اظهار داشت: برای نجات جامعه در گرو دانش و آگاهی است و همه ما باید به حقوق خود آگاه باشیم.
به گزارش پیک‌توانا: سید محمد موسوی در اختتامیه یازدهمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز کانون معلولین توانا《اندیشه و تفکر》 را مهم‌ترین نکاتی که دانش‌آموزان باید در مسیر موفقیت آن را دنبال کنند دانست و تصریح کرد: کانون معلولین توانا در ۲۲ فعالیت خود همواره به دنبال تغییر نگرش جامعه و نیز آشنا نمودن معلولان با حقوق شهروندی خود بوده است.
وی ادامه داد: امروز معلولان در جایگاه‌های مختلف کارآمدی و توانایی خود را اثبات کرده‌ و به جامعه نشان داده‌اند که معلولیت به معنای ناتوانی نیست.
مشاور عالی سازمان ملل در زمینه افراد دارای معلولیت همچنین اذعان داشت: جامعه شکوفایی استعدادهای معلولان در رشته‌های مختلف را مشاهده می‌کند و می‌توان گفت که معلولان با تکیه بر دانش و آگاهی و البته با جدیت و پیگیری خود در زمره صاحبان اندیشه و روشنفکران جامعه درآمده‌اند.
به گفته این فعال حوزه معلولان کشور افراد دارای معلولیت، از عناصر فعال و مهم جامعه هستند که مبتنی بر حقوق شهروندی خود باید رشد کنند.
دبیر برگزاری مجامع هم‌اندیشی تشکل‌های مردم نهاد معلولان سراسر کشور ابراز کرد: امروز جامعه توانایی معلولان را پذیرفته و این اتفاق بزرگ با تلاش و کوشش خود این افراد دست داده است.
گفتنی است موسوی در اردیبهشت ماه سال جاری لوح تقدیر 《کنگره بین‌المللی جهان بدون محدودیت》 که در کشور ترکیه و با حضور نمایندگان بیش از ۳۰ کشور اروپایی برگزار شد را از آن خود کرد.
همچنین قابل ذکر است: این کارآفرین برتر که بارها لوح تقدیر مجامع ملی و بین‌المللی را کسب کرده، در فروردین ماه نیز سال جاری نیز به مقر سازمان ملل در کشور سوییس دعوت شده و با شرکت در کنوانسیون حقوق بشر تونایی‌های معلولان ایران را به گوش جهان رسانید.

رقیه بابایی

مطالب مرتبط:
بیانیه کانون توانا در مورد رفتار تروریستی نسبت
مربیان کتاب‌خانه‌ فراگیر کانون هرمزگان آموزش دیدند
حذف کمک‌هزینه دانشجویان معلول در انگلیس
دریافت خدمات مستمر ۱۲ هزار و ۵۰۰ معلول
تفاهم‌نامه همکاری بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی کشور
آسان‌روی حرکتی ویژه معلولان ساخته شد
افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در
بهزیستی از رسیدگی به مسائل معلولان امتناع می‌کند
لبخند معلولان واقعی‌تر از لبخندهای رنگین دنیای مجازی
صبح امروز صورت گرفت؛ وزیر تعاون، کار
آغاز ثبت نام دوره کاردانی در مرکز آموزش
فعالیت های کانون توانا استعداد های معلولین را

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید