۵۰۰ معلول قزوینی نیازمند آژانس ویژه معلولان هستند

۵۰۰ معلول قزوینی نیازمند آژانس ویژه معلولان هستند

نوروزی . نوشته شده در اخبار داخلی کانون, خبر ویژه 227 بدون نظر

به گزارش روابط عمومی کانون معلولین توانا، به مناسبت روز جهانی معلولان اعضای شورای شهر قزوین از مجموعه کانون معلولین توانا بازدید کردند.
محمدرضا هادی‌پور مدیرعامل کانون معلولین توانا در حاشیه این بازدید اظهار داشت: کانون توانا یکی از فعال‌ترین تشکل‌ها در سطح کشور بوده که در راستای ارتقاء جایگاه معلولان اقدامات ویژه‌ای انجام داده است.
وی بیان کرد: یکی از زمینه‌های حفظ کرامت معلولان در جامعه توانمندسازی اقتصادی آنها بوده که کانون توانا در این راستا فعالیت‌های بسیاری انجام داده است.
هادی‌پور ادامه داد: کانون توانا براساس اهداف و برنامه‌های تعیین شده از معلولیت تعریف جدیدی کرده به طوری که فرد معلول در واقع کسی است که از فکر و اندیشه خود بهره‌گیری نکند.
مدیرعامل کانون معلولین توانا تصریح کرد: معلولیت در واقع عاملی برای سازندگی و استعدادیابی بوده که این قرهنگ باید در سطح جامعه ترویج یابد.
وی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر بیش از ۶۰۰ نفر در مجموعه فیروز مشغول فعالیت بوده و از محل صندوق قرض‌الحسنه کانون بیش از ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات به اعضای کانون اعطا شد.
هادی‌پور گفت: موضوع حمل و نقل ویژه معلولان یکی از مطالبات جدی این افراد بوده که امیدواریم این طرح با پیگیری مسئولان هر چه سریعتر عملی شود.
مدیرعامل کانون معلولین توانا از ارتباط با ۱۸۰ پزشک و خدمات‌رسانی آموزشی به بیش از ۲۰۰ کودک زیر ۱۳ سال خبر داد.
وی بیان کرد: براساس آمارها بیش از ۵۰۰ نفر در قزوین به سبب شرایط جسمی نیازمند استفاده از وسایل نقلیه ویژه معلولان هستند.

زهرامیری

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید