۹۸ درصد از بودجه وزارت آموزش‌وپرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود

۹۸ درصد از بودجه وزارت آموزش‌وپرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود

نویسنده . نوشته شده در اخبار اجتماعی 88 بدون نظر

 رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور گفت: ۹۸ درصد از بودجه وزارت آموزش‌وپرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید قدمی صبح سه‌شنبه در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز لرستان گفت: لرستان مرکز نگهداری کودکان مبتلابه اوتیسم ندارد.

وی افزود: لرستان درزمینهٔ فضاهای آموزشی و پشتیبانی دانش آموزان استثنایی جامانده است و نیاز است که خیرین مدرسه‌ساز در این زمینه همکاری و حمایت ویژه داشته باشند و به این حوزه ورود پیدا کنند.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور ادامه داد: ما علاوه بر بچه‌های معلول دارای کودکان چند معلولیتی هم هستیم که باید فضا و امکانات کافی برای آن‌ها فراهم شود و حضور خیرین مدرسه‌ساز در این زمینه می‌تواند بسیار اثربخش باشد.

قدمی گفت: متأسفانه اکثر معلولین از خانواده‌های کم‌درآمد هستند و برخی هم که خانواده‌های تحصیل‌کرده و توانمند دارند به بیماری‌هایی مانند اوتیسم و …مبتلا هستند.

وی اضافه کرد: در کل کشور در حوزه آموزش‌وپرورش ۵ هزار پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که نیازمند کمک خیرین برای تکمیل آن‌ها هستیم.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور ادامه داد: در حال حاضر ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در کشور وجود دارد و باوجودی که بودجه آموزش‌وپرورش ۴۰ هزار میلیارد تومان است ۹۸ درصد آن صرف پرداخت حقوق می‌شود.

قدمی گفت: این مسائل ضرورت حضور و همراهی بیش‌ازپیش خیرین را در همه حوزه آموزش‌وپرورش نه‌فقط حوزه مدرسه‌سازی، بیش‌ازپیش می‌کند.۹۷/۲/۲۵

دیدگاهتان را بنویسید