بنیان‌گذار کانون توانا: معلولان از افق اندیشه به سازندگی دست یافتند

بنیان‌گذار کانون توانا: معلولان از افق اندیشه به سازندگی دست یافتند

نوروزی . نوشته شده در اخبار اجتماعی, خبر ویژه 208 بدون نظر

 

بنیان‌گذار کانون معلولین توانا گفت: معلولان از افق فکر و اندیشه به سازندگی رسیده و در عرصه‌های علوم انسانی، اجتماعی که زیرساخت‌های جامعه را معنا می‌بخشند، تعالی یافتند و کانون معلولین توانا در این زمینه سازنده‌تر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سید محمد موسوی در دیدار استاندار قزوین و جمعی از مسئولان استانی از مجموعه کانون معلولین توانا با اشاره به محدودیت معلولان اظهار داشت: انسان هر چه محدود‌تر باشد سازنده‌تر خواهد بود و خوشبختانه مجموعه کانون معلولین توانا این شعار را به منصه ظهور رسانده است.

وی بیان کرد: معلولان از افق فکر و اندیشه به سازندگی رسیده و در عرصه‌های علوم انسانی، اجتماعی که زیرساخت‌های جامعه را معنا می‌بخشند، تعالی یافتند و کانون معلولین توانا در این زمینه سازنده‌تر است.

بنیان‌گذار کانون معلولین توانا ادامه داد: در حال حاضر کانون معلولین توانا در عرصه بین‌المللی به مدلینگ تبدیل شده‌ و خوشبختانه در عرصه اجتماعی و انسانی به صورت پایلوت حرکت‌های ویژه‌ای صورت گرفته که حاصل همت و تلاش اعضای این مجموعه است.

موسوی با بیان این مطلب که ازدواج معلولان در تقویت روحیه آنها نقش بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: مجموعه کانون معلولین توانا تاکنون ۱۵۰ مورد ازدواج و بیش از ۱۷۰ نوه داشته که در تقویت پایه‌های کانون و استحکام آن اثرگذار است.

عضویت ۴۲۰۰ نفر در کانون معلولین توانا

محمدرضا هادی‌پور مدیرعامل کانون معلولین توانا در این مراسم گفت: کانون معلولین توانا تعریف جدیدی از معلولیت را به جامعه ارائه کرده و خوشبختانه بسترهای لازم برای فعالیت و سازندگی معلولان را فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اندیشه و فکر معلولان اثرگذارتر از محدودیت جسمی آنها بوده و کانون توانا به منظور توانمندسازی این قشر محلی برای اشتغال و درآمد ایجاد کرد به طوری که در حال حاضر معلولان در ۳ کارخانه استان مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل کانون معلولین توانا از عضویت بیش از ۴۲۰۰ نفر در مجموعه کانون توانا خبر داد.

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید