تشکل ۳جانبه برای طرح‌های معلولان در قزوین تشکیل شود

نوروزی . نوشته شده در اخبار داخلی کانون, خبر ویژه 243 بدون نظر

به گزارش روابط عمومی کانون معلولین توانا، فصیحی رامندی در بازدید از مجموعه کانون توانا با اشاره به اهمیت توجه به نیازهای افراد دارای معلولیت اظهار داشت: ارتباط با کانون توانا عامل خرسندی و مباهات بوده این امر در حالی است که هدف والای کانون سبب ماندگاری و توسعه این مجموعه توانمند شده که به عنوان الگویی بین‌المللی مطرح است.
وی بیان کرد: تخصیص وسایل نقلیه مناسب سازی شده برای معلولان امری اساسی و مهم بوده که نیازمند بررسی و پیگیری است و شورای شهر قزوین در این زمینه همکاری لازم را خواهد داشت تا این طرح با حداقل امکانات آغاز و روند تکمیلی آن به سرعت انجام شود.


رئیس کمیسیون مالی و سرمایه‌گذاری شورای شهر قزوین تصریح کرد: در راستای اجرای طرح‌های مربوط به معلولان باید تشکل ۳ جانبه کانون توانا، شهرداری و بهزیستی تشکیل شود تا موضوعات موردنظر مطرح و پیگیری شود.
عبدالرزاقی در این بازدید گفت:در حوزه شهرسازی و مبلمان شهری ویژه معلولان باید اقدامات لازم انجام شود تا نیازها و مشکلات این افراد برطرف شود و شورای شهر قزوین از هیچ اقدامی برای معلولان دریغ نخواهد کرد.
آژانس ویژه معلولان در قزوین تا یک ماه آینده تعیین تکلیف می‌شود

حکمت‌الله داوودی رئیس شورای شهر قزوین اظهار داشت: خوشبختانه کانون توانا با اقدامات ویژه‌ای که در سطح کشور انجام داده امروز در سطح بین‌الملل شناخته شده است که افتخاری بزرگ برای استان قزوین است.
وی بیان کرد: آژانس ویژه معلولین یکی از برنامه‌های جدی شورای شهر پنجم بوده تا یک ماه آینده این طرح پیگیری شده و امیدواریم به سرعت فاز اجرایی آن عملیاتی شود که در این زمینه بهزیستی نیز باید مشارکت و هماهنگی لازم را داشته باشد.
رئیس شورای شهر قزوین ادامه داد: باید نواقص مدیریت شهری اصلاح و نیاز معلولان برطرف شود تا شاهد ارتقاء سطح رضایت‌مندی مردم به ویژه افراد با نیازهای خاص باشیم.


زهرا یوسفی در این مراسم گفت: روز جهانی معلولان تلنگری برای مسئولان بوده تا اقدامات و خدمات ارائه شده به این قشر را ارزیابی کنند چراکه براساس آمارها بیش از ۱۰ درصد جمعیت کشورها را معلولان تشکیل می‌دهند که باید تمامی امکانات رفاهی برای آنها فراهم شود.
وی بیان کرد: با توجه به حساسیت ویژه شورای شهر پنجم قزوین اختصاص بودجه مناسب سازی معابر در دستور کار است.
قافله باشی در این بازدید گفت: مشاور ویژه جامعه معلولان در مجموعه شهرداری و شورای شهر در دستور کار بوده و شورای شهر قطعا نگاهی واقعی به نیازهای معلولان دارد.

زهرا میری

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید