عیادت رئیس سازمان بهزیستی کشور دکتر همایون هاشمی از نماینده آیت الله العظمی سیستانی و بازدید از دفتر فرهنگ معلولین

عیادت رئیس سازمان بهزیستی کشور دکتر همایون هاشمی از نماینده آیت الله العظمی سیستانی و بازدید از دفتر فرهنگ معلولین

نوروزی . نوشته شده در اخبار تشکلها 1061 بدون نظر

روز یکشنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۳ مصادف با ۲۸ صفر سالروز رحلت رسول خدا محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) امام دوم شیعیان، دکتر همایون هاشمی همراه معاونان و مسئولان سازمان بهزیستی کشور و نیز رئیس بهزیستی استان قم دکتر رضا سلیقه و معاونان ایشان به منظور ملاقات با نماینده آیت الله العظمی سیستانی و رئیس دفتر ایشان و بازدید از دفتر فرهنگ معلولین به قم تشریف آوردند.
ساعت ۱۰ صبح به دفتر فرهنگ معلولین رفته تا از نزدیک فعالیت‌های این مرکز را مشاهده نمایند. نخست معاون فرهنگی بهزیستی قم حجت الاسلام اکرامی این مرکز و فعالیت‌های آن را معرفی کردند. او این دفتر را فعال‌ترین دفتر در زمینه تولید آثار مختلف و متنوع فرهنگی جهت تأمین نیازهای مختلف نابینایان و ناشنوایان و معلولین حرکتی دانست سپس آقای محمد نوری پس از خیر مقدم به میهمانان محترم، گزارش مبسوطی از کارها و فعالیت‌های این دفتر را عرضه کرد. او گفت: هشت گروه کاری و علمی فعال داریم که پس از بررسی و کارشناسی نیازمندی‌ها به تولید آثار متناسب با هر یک از اقشار معلولین اقدام می‌کنند، مثل گروه کتاب گویا، گروه کتاب بریل، گروه کتاب مرجع و کتاب راهنما، گروه نشریه توان‌نامه، گروه سایت و ارتباطات، گروه فیلم و عکس، گروه کتاب الکترونیک، هر یک از این گروه‌ها در ماه حداقل یک تولید قابل عرضه دارند؛ آن‌گاه آثار تولیدی را عیناً معرفی کرد.
پس از گزارش محمد نوری، آقای دکتر هاشمی طی سخنانی کارها و تولیدات این دفتر را مهم و مؤثر دانست و عنوان کرد ضعف تشکیلات سازمان بهزیستی است که تا امروز شما را به درستی نمی‌شناختم. ولی الآن که شناختیم و کار شما را دیدیم باید ارتباطات گسترده و مستحکمی داشته باشیم. آن‌گاه به معاونان خود توصیه‌هایی فرمودند.
پس از بازدید برای عیادت به طرف منزل حجۀ الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی به راه افتادند. ساعت ۱۱ صبح خدمت ایشان رسیدند، نخست آقای هاشمی گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی سازمان در سال جاری ارائه کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون ۴ میلیون ۸۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند ضمن اینکه تعدادی نیز به صورت موردی از سازمان بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند. وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سازمان، تعدادی از پشت‌نوبتی‌ها تحت حمایت سازمان بهزیستی قرار گرفتند ضمن اینکه هم‌اکنون نیز تعدادی از مددجویان پشت نوبت قرار دارند که در صورت تأمین اعتبار، این افراد نیز تحت حمایت قرار خواهند گرفت.
در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی با قرائت روایتی از امام صادق(ع) از مسئولین خواست بیشتر به فکر مردم و رفع حوائج و مشکلات مردم باشند. ایشان با اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی کشور در ارائه خدمات به نیازمندان و مددجویان اظهار داشت: کسانی که در این سازمان فعالیت می‌کنند در جایگاهی هستند که خداوند به آنها منت گذاشته است و باید قدر آن را دانست. وی تصریح کرد: مددکاران سازمان بهزیستی در جایگاهی هستند که هر قدمی را که برمی‌دارند موجب خوشحالی مددجویان و نیازمندان می‌شود و امید دارم در این راه موفق باشند.

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید