واحد آموزش

نوروزی . نوشته شده در کانون معلولین توانا 545 بدون نظر

کانون توانا در راستای ارتقای سطح علمی افراد دارای معلولیت، پس از شناسایی نیازهای آموزشی آنان، با مشارکت آموزشگاه های طرف قرارداد و مربیان آموزشی، کلاسهای مختلف برگزار میکند.

مهمترین فعالیتهای واحد آموزش:

– حمایت تحصیلی دانش آموزان و هماهنگی کلاس های تقویتی

– برگزاری کلاس های دقت و توجه و فلسفه برای کودکان ۴تا ۱۷ سال

– آموزش پرسنل از بدو کار بصورت تخصصی جهت بهبود کیفیت کار

– آموزش اعضا جهت ایجاد اشتغال ۲۰۰ نفر

– جلسات آموزشی برای مادران (اولیا کودکان معلول)، مسابقه آشپزی بین مادران

-برگزاری کلاس های توانبخشی کودکان (تئاتر،سرود،انیمیشن سازی و داستان نویسی)

– اجرای طرح قرائت مقاله دانش آموزان معلول در سطح مدارس آموزش و پرورش قزوین در روز ۱۲ آذر

-طرح همایش معلمین کلاس اول به همراه کارگاه آموزشی تخصصی جهت معلمان با دانش آموز ویژه

-جذب ۳۷ معلم افتخاری به واحد آموزش کانون توانا

– تشکیل دومین کارگاه تخصصی معلمین با دانش آموز ویژه ۱۴۰ نفر

-تشکیل جلسه برای ۲۰۰ نفر از اعضایی که فرم اشتغال پر کرده،بالای دیپلم و بیکار با حضور استاد اکبری و آمادگی توجیحی برای شرکت در کلاس های آموزشی و کاربردی

– معرفینامه به سازمان فنی و حرفه ای و دیگر آموزشگاه های سطح شهر۲۸مورد به آموزشگاه های ستارگان،صفررایانه،فن گستران،زبان معرفت وسازمان فنی حرفه ای قزوین والوند.

– ارزیابی کودکان و دانش آموزان جهت آموزش تحصیلی و معرفی هشت نفر از دانش آموزان کلاس هشتم،نهم،دهم جهت ریاضی ،زبان، هفتم ،هشتم،نهم.

– مسابقه نقاشی با موضوعیت امام رضا و حرم که توسط امور کتابخانه های شیراز که متاسفانه هیچ کدام از کودکان قزوینی برنده نشدند،با مجری گری آقای افشار و در آخر برنامه های توانبخشی برای آن ها برگزار گردید.

– تجلیل از معلمین افتخاری با حضور ۳۵ تن از معلمان و مدیریت کانون و مدیریت آموزش و پرورش استثنایی.

– برنامه قصه خوانی در پارک برای ۵۰ نفر از کوکان ودانش آموزان معلول و اولیاء توسط خانم فطری وگروه مهدکودکها در پارک کنار کانون توانا
– تشکیل شورای بررسی و دیدار از دانش آموزان معلول وترک تحصیل کرده

-جلسه توجیحی برای ۲۰۰ نفر از اعضایی که فرم اشتغال پرنمودند برای ثبت نام در کلاس های آموزشی کاربردی بابت بالا رفتن امتیاز کاری وحرفه آموزی

-حمایت تحصیلی دانش آموزان و هماهنگی کلاس های تقویتی: این مورد که یکی از مهمترین امور در واحد آموزش می باشد و هدف از آن آموزش وتقویت درسی دانش آموزان می باشد تا در آینده این دانش آموزان بتوانند در مدارج و مراتب بالاتری قرار گیرند.
خوشبختانه در این سالها به نتایج خوبی رسیدیم وتوانستیم بااین کلاس ها وتلاش معلمین عزیز رضایت خانواده ها ومعلمینشان را بدست بیاوریم.

دیدگاهتان را بنویسید