واحد روابط بین الملل

نوروزی . نوشته شده در کانون معلولین توانا 495 بدون نظر

هدف واحد روابط بین الملل:

روابط بین‌الملل واحد اشاعه‌ی فلسفه‌ی فکری کانون (معلولیت، محدودیت است و ناتوانی نیست) در سطح جهان و ارتقای نگرش جوامع مختلف نسبت به معلولان است.

کانون توانا در سال ۲۰۱۳ موفق به شرکت در کنفرانس بین‌المللی EASPD در استانبول ترکیه با موضوعیت “افزایش آگاهی و فرصت‌های شغلی” شد و توانست به نمایندگی از معلولان ایران، در زمینه اشتغال سخنرانی کند. شهردار ترکیه و مدیر برنامه‌ کنفرانس از کانون توانا جهت بازدید از قصر معلولین استانبول دعوت به عمل آوردند.

در سال ۲۰۱۴ مدیر برنامه‌های کنفرانس، آقای گیرای با هیات همراه از کانون توانا بازدید نمودند. در سال ۲۰۱۶ از رییس مجموعه توانا، سیدمحمد موسوی به عنوان کارآفرین برتر تقدیر نمودند و تندیس کارآفرین برتر را به وی اهدا نمودند. همچنین کانون توانا را به کنگره جهان بدون محدودیت دعوت نمودند و کانون را مدلینگ اشتغال معلولان معرفی کردند.

الساندرو آمادیو نماینده‌ی سازمان توسعه‌ی صنعت سازمان ملل (یونیدو) در سال ۲۰۱۳ از کانون توانا، کارگاه‌ها و فیروز بازدید کرد.

در سال ۲۰۱۵ با درخواست کانون توانا برای عضویت در دپارتمان اطلاعات همگانی سازمان ملل (DPI) موافقت شد و کانون توانا به DPI پیوست و به واسطه این عضویت، علاوه بر قرار گرفتن در لیست NGOهای عضو دپارتمان سازمان ملل، فعالیت‌های مرتبط با سازمان ملل را با استفاده از سکوی ارتباطی سازمان به گوش جهانیان رسانیده است. کانون توانا در روزهای بزرگداشت تعیین شده در سازمان ملل، مراسماتی را برگزار می‌نماید.

در سال ۲۰۱۶ کانون توانا موفق به کسب مقام مشورتی ویژه اکوسوک از سازمان ملل شد. به واسطه برخورداری این مقام، تاکنون موفق به دو حضور پررنگ در مقرهای سازمان ملل در نیویورک و نیز در کنفرانس حقوق بشر در پنل ویژه معلولان سال ۲۰۱۶ در ژنو گشت. امسال نیز پیرو اهداف هفده‌گانه توسعه که در سازمان ملل تعریف شده، واجد شرایط شرکت در کنفرانس ۵۶مین نشست جهانی توسعه اجتماعی سازمان ملل با عنوان فقرزدایی با موضوعیت “طرح عملیاتی جهانی مربوط به افراد دارای معلولیت” در نیویورک شد. جهت شرکت در کنفرانس، کانون موظف به ارائه بیانیه‌های کتبی و شفاهی شد که بیانیه کانون توانا از بین ۵۴ سازمان، جزوه بیستمین سازمان از ۳۲ سازمانی بود که بیانیه‌اش پذیرفته شد.

کانون توانا موفق شده با رایزنی با سفارت ژاپن، فیزیوتراپی و هیدروتراپی راه‌اندازی کند تا معلولان بتوانند به طور رایگان از خدمات این مراکز بهره‌مند گردند. گفتنی است با همکاری سفارت استرالیا نیز تاکنون کارگاه‌های شیشه، چرم و خیاطی در راستای اشتغال معلولین ایجاد شده است. پروژه کال‌سنتر نیز با همکاری سفارت استرالیا به زودی در سال ۹۷ بهره‌برداری خواهد شد.

شبکه‌های رسمی و بین‌المللی Press TV، Hispan TV و فرانس ۲۴ از کانون توانا بازدید کردند و برنامه‌ای مستند تهیه کردند و در شبکه‌های خود پخش نمودند.

سایر فعالیت‌های این واحد عبارتند از:

  • ملاقات با رییس دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، آقای میرزاآقایی
  • برگزاری مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت در دفتر سازمان ملل در سال ۲۰۱۵
  • شناسایی قوانین و مقرارات مربوط به معلولین در کشورهای پیشرفته و ترجمه و تنظیم و تبدیل به فایل pdf و ارائه به سایت
  • بازدید دانشجویان فرانسوی دانشگاه آنژه از کانون توانا
  • بازدید سفیر اکوادور از فعالیت‌های کانون توانا و فیروز
  • دعوت سفارت آلمان از کانون توانا در مراسم روز اتحاد ملی خویش
  • برگزاری مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت در باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه با حضور سفرای۲۰ کشور در سال ۲۰۱۶

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید